صفحه 1 : شهرستان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : باغبان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ و ادب صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۷۰

امروز: ۲۷ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Friday 2021 (Apr) 16

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه ورزش: رئیس هیأت ورزش همگانی استان همدان از اجرای مرحله دوم مسابقات لیگ ورزش‌های الکترونیک با عنوان طرح ملی نشاط در همدان خبرداد.

هادی سبزواری با بیان اینکه این طرح با همکاری فدراسیون ورزش همگانی و انجمن ورزش‌های الکترونیکی کشور با عنوان طرح ملی نشاط در حال اجرا است، اظهار کرد: این طرح در دو قسمت حرفه‌ای و آماتور و طی دو مرحله در کشور و در همدان برگزار می‌شود.

وی افزود: مرحله اول اجرای این طرح مربوط به بازی‌های الکترونیکی و موبایلی است که از هفتم اسفند 1399 در بسیاری از استان‌ها آغاز و تا 15 فروردین ادامه یافت.

رئیس هیأت ورزش همگانی استان با بیان اینکه افراد علاقمند به شرکت در این طرح باید در وبگاه WWW. Eligo.ir ثبت نام کنند، تصریح کرد: شرکت کنندگان در این مرحله نماهنگی از خود در حال انجام این بازی‌ها تهیه کرده و روی وبگاه مذکور بارگذاری می‌کنند.

وی هدف از اجرای این طرح را ایجاد تحرک و نشاط بین حدود 32 میلیون کاربر بازی‌های الکترونیک در کشور اعلام کرد.

سبزواری در ادامه با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح از 21 فروردین تا 12 اردیبهشت 1400، گفت: این مرحله شامل بازی‌های تحرکی و فعالیت‌های بدنی است که شرکت کنندگان از ورزش‌های تحرکی خود فیلم گرفته و ارسال می‌کنند.

وی با تأکید براینکه عموم شهروندان با هر سنی می‌توانند در این طرح شرکت کنند، افزود: حدود 222 میلیون تومان جایزه برای شرکت کنندگان در این طرح در نظر گرفته شده که در پایان پس از قرعه کشی به نفرات برگزیده اهداء می‌شود.

رئیس هیأت ورزش همگانی همدان خاطرنشان کرد: طی یکی دو هفته‌ای که این طرح را در استان اجرا کرده ایم، شرکت بسیار خوب مردم را در آن شاهد بوده ایم.

وی در ادامه به شیوع بیماری کرونا طی یکسال گذشته و محدودیت‌ها و قرنطینه‌هایی که در زندگی مردم به وجود آمده اشاره کرد و گفت: هرچند اعمال این محدودیت‌ها باعث شد تا تعداد مبتلایان کاهش یابد، اما از طرف دیگر شرایط ورزش را در بیرون از خانه محدود کرد.

سبزواری خاطرنشان کرد: با این وجود، فعالیت بدنی به‌قدری برای سلامت جسم و روح ما ضروری است که حتماً باید برای آن برنامه منظمی داشته باشیم. در شرایط کنونی که امکان انجام ورزش در بیرون خانه کم شده، فعال بودن تا حد امکان، اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی متذکر شد: طرح ملی نشاط با ابتکار فدراسیون ورزش‌های همگانی و انجمن ورزش‌های الکترونیک با تلفیق بازی‌های الکترونیکی و فعالیت بدنی با هدف ایجاد تحرک و فعالیت بدنی در شرایط ویژه کرونایی طراحی شده که می‌تواند بسیار اثر بخش باشد.

وی یادآورشد: بازی‌های رایانه‌ای و الکترونیکی باید در راستای غنا بخشیدن به اوقات ورزش و فراغت جامعه و به ویژه خانواده‌ها و نوجوانان و جوانان باشد و باید این فرهنگ را در بین عموم مردم ایجاد کنیم که بازی‌های الکترونیکی نوعی ورزش هستند و باید مردم آن را باور داشته باشند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: