صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از کم کاری مسؤولان، گفت: مسؤولان وعده‌هایی که داده‌اند را به عمل تبدیل کنند و تولیدکنندگان را از این اداره به آن اداره پاس‌کاری نکنید.

به گزارش هگمتانه، آیت‌ا... سید مصطفی موسوی اصفهانی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در نام گذاری شعار سال، چند سالی است که بر مسائل اقتصادی و حمایت از تولید تأکید دارند، اظهار کرد: آنچه در میدان مبارزه با دشمن باید به آن توجه داشت، آن است که مطابق با برنامه‌ریزی‌ها و نقشه‌های دشمن باید در عرصه مقابله با آنها حضور پیدا کرد و برنامه‌ریزی داشت.

وی افزود: مهم‌ترین نقشه دشمن علیه نظام اسلامی در طول سال‌های گذشته، مبارزه در میدان نظامی، فرهنگی و حالا نیز در میدان اقتصادی است، بنابراین برای مقابله با نقشه فشار حداکثری بر مردم ولایتمدار جمهوری اسلامی در حوزه اقتصاد که در دستور کار کشورهای مستکبر جهان قرار گرفته، لازم است که خود را برای حضور در این میدان نبرد آماد کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب برای راهنمایی امت اسلام، با نام گذاری سال‌های متوالی بر اساس مسائل تولیدی و اقتصادی، به دنبال آگاه سازی مردم و مسؤولان هستند، گفت: با وجود آنکه مراجع بزرگوار تقلید، حوزه‌های علمیه، ائمه جمعه و نیروهای انقلابی در حد توان خود در مسیر تحقق شعار سال وارد میدان شده‌اند و به تبیین آن پرداخته‌اند، اما متأسفانه به دلیل وجود فشارهای خارجی و تحریم و یا ناقص اجرا شدن خواسته‌های حضرت آقا در داخل کشور، در این عرصه باز هم با مشکلاتی روبرو هستیم.

وی با تأکید بر اینکه در تمامی این سال‌ها، رهبر انقلاب با فرمایشات خود نقشه دشمنان را نقش بر آب کرده‌اند، یادآور شد: دشمن به دنبال آن بود تا با اعمال فشار حداکثری، مردم را از پای در بیاورد و ضمن آنکه مردم را در مقابل نظام قرار دهد، هرج و مرج داخلی در کشور ایجاد کند، اما مردم ما همان طور که در هشت سال دفاع مقدس تا پای جان ایستادند، در مسائل اقتصادی نیز به خوبی استقامت کردند.

 

باید مشکلات و موانع تولید زودتر از این‌ها بررسی می‌شد

عضو جامعه مدرسین حوزه تصریح کرد: آنچه از دولتمردان برای اجرای شعار سال و قدم برداشتن در عرصه تولید انتظار می‌رفت در حد مطلوب اجرایی نشده، البته قدم‌هایی در این راه برداشته شده که باید بابت آن تشکر کرد، اما این اقدامات به اندازه کافی نبوده که رهبر انقلاب همچنان نسبت به مساله تولید ناراضی هستند.

وی با بیان اینکه با وجود منابع موجود و نیروی انسانی و جوانی که در کشور از آن برخورداریم، می‌توانیم به تولید حداکثری دست پیدا کنیم، اظهار کرد: هر جا که به نیروی جوان و آماده به کار میدان داده شده، آنها با ورود خود مشکلات را برطرف کرده‌اند و یا به حداقل رسانده‌اند و لذا در این حوزه نیز می‌توانند با ورود خود، نقش به سزایی داشته باشند.

 

مسؤولان وعده‌هایی که داده‌اند را به عمل تبدیل کنند

​​​​​آیت‌ا... موسوی اصفهانی در ادامه با تأکید بر اینکه اقدامات لازم برای پشتیبانی‌ها و رفع موانع، در حوزه فعالیت مسؤولان کشور است، عنوان کرد: در عرصه رفع موانع اگر از نظر قوانین مشکل وجود دارد دولتمردان باید آن مشکل و قانون را به مجلس ارائه دهند و یا اگر موانع اجرایی در مسیر کار وجود دارد، که متأسفانه هست، باید قدم جدی برای برطرف کردن برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: بارها دیده شده که تولید کننده برای یک امضا، به اتاق‌ها و ادارات مختلف پاس‌کاری می‌شود، در حالی که اگر این مشکلات رسیدگی و پیگیری می‌شد و افراد متخصص، متدین و کاردان روی کار می‌آمدند، امروز امام خامنه‌ای دغدغه رفع موانع تولید را نداشتند.

مدیر حوزه علمیه استان همدان با تأکید بر اینکه اگر کسی کارشکنی کرده باید در روز قیامت جواب 80 میلیون ایرانی را بدهد، گفت: اگر کسی کارشکنی کرد، باید آماده پاسخ گویی در دادگاه عدل الهی باشد و اگر هم کسی خدمت کرده، باید بداند که "إِنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِینَ".

 

آرزوی برکناری آنانی که کارشکنی کرده‌اند را داریم

وی با بیان اینکه آرزوی برکناری آنانی که کارشکنی کرده‌اند را داریم، مطرح کرد: امیدوار هستیم تا مسؤولان دست به دست هم دهند و وعده‌هایی که داده‌اند را از قول به عمل تبدیل کنند و در حوزه رفع موانع تولید به جای شعار دادن و صحبت در جلسات، با اقدامات خود اثرات مثبتی را در فضای خارج و زندگی روزانه مردم به نمایش بگذارد.

 

ای کاش دولت همچون قوه قضائیه به دنبال رفع موانع تولید بود

عضو جامعه مدرسین حوزه با تقدیر از رئیس قوه قضائیه که شخصاً در کارخانجات تعطیل شده حاضر می‌شود، یادآور شد: ‌ای کاش دولتمردان اجازه تعطیلی هیچ واحدی را نمی‌دادند و یا اگر واحدی تعطیل شد، همچون آیت‌ا... رئیسی به دنبال راه‌های رفع موانع و پشتیبانی از آن می‌رفتند.

وی با تأکید بر اینکه پشتیبانی به معنای واقعی مد نظر رهبر انقلاب است، ابراز کرد: اینکه تنها به صورت لفظی از واحدی پشتیبانی شود، مشکلی حل نخواهد شد، بلکه باید به دنبال دریافت نتیجه حرکت کنیم و با مشخص کردن یک بازه زمانی مشخص اقدام به رفع مشکلات واحدهای تولیدی و تعطیل شده کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری از قوه قضائیه خواست تا افراد کارشکن را ضمن معرفی به مردم، مجازات کنند.

 

افراد کارشکن باید تا ابد از انجام کار دولتی محروم شوند

به نقل از خبرگزاری حوزه، وی گفت: افراد کارشکن باید تا ابد از انجام کار دولتی محروم شوند تا با این محکومیت تبدیل به درس عبرتی برای دیگران شوند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: