صفحه 1 : شهرستان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : باغبان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ و ادب صفحه 8 : فرهنگی

۲۶
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۷۰

امروز: ۲۷ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Friday 2021 (Apr) 16

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه شهرستان: سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تویسرکان از مقاوم‌سازی 6 هزار و 300 واحد روستایی خبر داد و گفت: سهم تویسرکان از طرح مسکن محرومین 400 واحد است که تمام آنها به بانک معرفی شدند.

به گزارش هگمتانه، سهیل مومیوند تعداد واحد مقاوم‌سازی شده این شهرستان از حدود 14 هزار واحد مسکونی فرسوده روستایی را 6 هزار و 300 واحد دانست و اظهار کرد: امروز بیش از 46 درصد از مساکن روستایی در سطح شهرستان تویسرکان مقاوم سازی شده است.

وی با اشاره به اینکه 60 درصد از مساکن روستایی مقاوم‌سازی شده متعلق به بخش قلقل‌رود و درصد باقیمانده مختص مساکن روستاهای بخش مرکزی است، سهم شهرستان تویسرکان از طرح مسکن محرومین را 400 فقره علام کرد و گفت: برای 400 فقره سهمیه طرح مسکن محرومین پرونده تشکیل شده و به بانک‌های عامل معرفی کردیم.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تویسرکان افزود: که از این تعداد 180 مورد به مرحله فنداسیون، 140 مورد تا مرحله سقف و 120 مورد هم در مرحله پایان‌کار و بهره‌برداری هستند که به زودی طی مراسمی افتتاح خواهند شد.

وی با بیان اینکه تاکنون در شهرستان بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون تومان کمک بلاعوض در قالب مسکن محرومین به روستا‌های شهرستان اعطا شده است، بیان کرد: سه واحد مسکن محرومین سال گذشته در روستای کمانگرا با حضور مسوولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

مومیوند خاطرنشان کرد: 310 میلیون تومان وام بلاعوض از طرح مسکن محرومین در روستای کمانگرا پرداخت شده که مقرر شده این رقم تا سقف 510 میلیون تومان ارتقا پیدا کند.

وی افزود: از 85 واحد مسکونی روستای کمانگرا، 17 فقره از تسهیلات مسکن محرومین استفاده کردند که این روستا با 23 فقره واحد مقاوم سازی شده عملا به شاخص مقاوم سازی شهرستان رسیده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: