صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه شهرستان: معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر با اشاره به خروج ملایر از وضعیت زرد و قرار گرفتن در شرایط نارنجی کرونا گفت: از دیروز (سه‌شنبه) محدودیت‌های جدید متناسب با شرایط نارنجی طبق مصوبات ستاد ملی کرونا در این شهرستان اعمال و تا 2 هفته قابل اجرا است.

به گزارش هگمتانه، «قدرت‌الله ولدی» شامگاه دوشنبه در ستاد شهرستانی مقابله با کرونا در شهرستان ملایر اظهار کرد: با توجه به روند صعودی شیوع ویروس کرونا آن هم از نوع جهش یافته انگلیسی و تبدیل وضعیت ابتلا از پلکانی به آسانسوری، ملایر هم اکنون در وضعیت خطرناک کرونا قرار دارد و قرمز شدن این شهرستان تا پایان هفته دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه با همراهی مردم، کسبه و اصناف، در حدود 2 ماه گذشته شرایط ثابتی در کرونا با وضعیت زرد داشتیم، تأکید کرد: سفرها و دید و بازدیدهای نوروزی، ورود مهمانان به ملایر و دورهمی‌های فامیلی و خانوادگی در ایام تعطیلات فروردین، 80 درصد عامل خیز دوباره کرونا و قرار گرفتن در موج چهارم کرونا است.

فرماندار ویژه ملایر افزود: در همین راستا طبق مصوبات ستاد ملی کرونا، مشاغل گروه‌های سه و چهار به مدت 2 هفته در این شهرستان تعطیل است و تنها مشاغل گروه یک و 2 و واحدهای تأمین کننده کالاهای اساسی و ضروری مردم مجاز به فعالیت هستند.

ولدی با اشاره به فعالیت مجدد تیم‌های 15 گانه نظارت و بازرسی در سطح شهر و برخورد جدی با هرگونه تخلف بیان کرد: تمامی مراسم‌ مذهبی و مناسبت‌ها، اجتماعات، آموزش‌های حضوری، مساجد و مصلی‌ها، نمازهای جمعه و جماعت، آرایشگاه‌های زنانه، سینما و تئاتر، حوزه‌های علمیه، باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی و تالارهای پذیرایی به مدت 2 هفته تعطیل است.

وی با اشاره به تشدید کنترل ورودی و خروجی‌های شهر توسط پلیس ادامه داد: علاوه بر مسدود بودن ورودی‌های ملایر در میدان و پل انقلاب، میدان استقلال و میدان تعاون، ورودی‌های سه شهر زنگنه، جوکار و سامن نیز که در مسیر تردد قرار داردند، توسط پلیس مسدود خواهد شد.

معاون استاندار همدان گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، خروج خودروهای بومی از شهرستان و همچنین ورود خودروهای با پلاک غیربومی از شهرهای نارنجی و قرمز به این شهرستان ممنوع است و مشمول جریمه 500 هزار تومانی خواهند شد و در صورت سرپیچی، خودروهای متخلف توسط پلیس متوقف می‌شود.

ولدی تأکید کرد: ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 22 شب تا سه بامداد همچنان قابل اجرا است و برای خودروهای متخلف جریمه 200 هزار تومانی توسط پلیس و دروبین‌های نظارتی در سطح شهر اعمال خواهد شد.

وی خواستار همراهی بیشتر رسانه‌ها در راستای اقناع‌سازی شهروندان و اطلاع‌رسانی هشدارهای موج چهارم کرونا شد و بیان کرد: در حال حاضر تنها راه مقابله با ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ماندن در خانه است و در صورت رعایت نکردن الزامات بهداشتی و محدودیت‌های کرونا از سوی افراد، بر اساس قانون با آنها برخورد می‌شود.

 

افزایش 9 برابری بستری بیماران کرونا در فروردین

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر نیز گفت: تعداد افراد بستری در بیمارستان‌های ملایر در اول فروردین امسال 11 نفر بود که هم اکنون تعداد موارد بستری در نیمه فروردین به یکصد نفر رسیده و شاهد افزایش 9 برابری تعداد موارد بستری بیماران در بیمارستان‌های این شهرستان هستیم.

محسن ترکاشوند با ارایه آمار مقایسه‌ای موارد مثبت کرونا در اسفند سال گذشته با فروردین امسال افزود: موارد مثبت کرونا در یک‌ماه اسفند سال گذشته 200 مورد بود، در حالی‌که تعداد موارد مثبت در 15 روز فروردین به ویژه در هفته دوم، از 200 مورد به 600 مورد مثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه فقط در شب گذشته 241 مورد تست کرونا از افراد مشکوک گرفته شد که بیش از 50 درصد این تعداد مثبت خواهد شد بیان کرد: عمده‌ترین نگرانی ما درگیری همه اعضای خانواده به ویژه سنین زیر 50 سال و جوانان است که نیمه دوم فروردین و اوایل اردیبهشت وارد موج خطرناک کرونا خواهیم شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت: خطری که هم اکنون ما را تهدید می‌کند، درگیر شدن کادر درمان، پزشکان و متخصصان ما به ویروس کرونا است، در حالی‌که تعدادی از آنها هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند.

ترکاشوند با اشاره به اینکه در ارزیابی چهارشنبه هفته جاری احتمال قرمز شدن وضعیت ملایر وجود دارد، ادامه داد: در چهار روز گذشته 50 درصد ظرفیت بیمارستان‌های ملایر پر شده است و با احتمال قرار گرفتن در وضعیت قرمز، بیمارستان‌های این شهرستان از نظر تجهیز اقلام دارویی، پزشک، کادر درمان و کنترل دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در سه بیمارستان در آمادگی کامل است.

وی تأکید کرد: برای گذر از شرایط خطرناک موج چهارم کرونا، باید مراسم‌ عروسی و عزا، دید و بازدیدها و دورهمی‌های خانوادگی به حداقل برسد و حساسیت در سطح شهر و اعلام هشدارهای خطرناک موج چهارم کرونا ایجاد شود.

به نقل از ایرنا، طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مجموع 10 شهرستان استان همدان، «نهاوند و تویسرکان» در وضعیت قرمز، «همدان، کبودراهنگ، فامنین، رزن، درگزین و ملایر» در شرایط نارنجی و «اسدآباد و بهار» در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: