صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: پیکر خلبان شهید بیک‌محمدی پس از 32 سال به آغوش وطن بازگشت.

به گزارش هگمتانه، پیکر خلبان شهید بیرجند بیک‌محمدی پس از 32 سال دوری به خاک میهن اسلامی بازگشته و امروز دوشنبه 11 اسفند طی مراسم و تشریفات نظامی در رمپ پروازی پایگاه شکاری خلبان شهید محمد نوژه پیکر مطهر ایشان تشییع می‌شود.

این شهید بزرگوار متولد 15 اسفند 1326 در تهران و دارای دو فرزند است.

او دوران طفولیت، تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران گذرانیده و در سال 49 تحت عنوان همافر به استخدام نیروی هوایی درآمده و دوره‌های تخصصی وسائل زمینی هواپیمای اف 4 را در ایران و امریکا می‌گذراند، سپس تغییر رسته داده و به دانشکده خلبانی روی می‌آورد.

آموزش خلبانی را با پرواز با هواپیماهای اف33، تی41، تی37 و تی38 با 350 ساعت پرواز سپری می‌کند. با اتمام آموزش خلبانی به عنوان خلبان اف5 در پایگاه‌های هوایی - شکاری تاکتیکی و در مسؤولیت‌های مختلف گردان‌های پروازی انجام وظیفه می‌کند تا اینکه چند ماه قبل از خاتمه جنگ در منطقه شلمچه هواپیمایش مورد اصابت پدافند دشمن قرار می‌گیرد و مفقودالاثر می‌شود.

شهید بیک‌محمدی قبل از ورود به صحنه دفاع مقدس مسؤولیت امنیت پرواز گردان 22 شکاری پایگاه دوم شکاری را به عهده داشته و انجام وظیفه می‌کند.

پایگاه دوم شکاری قبل از شروع جنگ تحمیلی به واسطه نا آرامی‌های کردستان همواره در آمادگی به سر می‌برد و پاره‌ای از مأموریت‌های شناسایی و عملیاتی به آن واگذار می‌شود و شهید بیک‌محمدی به عنوان مسؤول امنیت پرواز یگان در آمادگی کامل دفاعی بسر می‌برد و با همان آمادگی وارد صحنه دفاع مقدس شد.

شهید طی این سال‌ها دوره‌های آموزشی را نیز گذراند.

او طی دوران خدمات‌ خود مسؤولیت‌ها و درجاتی داشت که شامل آموزش همافری و طی دوره تخصصی وسائل زمینی اف 4 در ایران و آمریکا، تکنسین تعمیر و نگهداری وسائل پشتیبانی زمینی گردان 11، نگهداری در پایگاه یکم شکاری با درجه همافر، سومی تکنسین تعمیر و نگهداری وسائل پشتیبانی زمینی گردان82، نگهداری در پایگاه هشتم شکاری با درجه همافر یکمی و منتسب به ستاد نهاجا جهت طی دوره خلبانی در ایران و آمریکا می‌شود.

همچنین افسر خلبان شکاری گردان 42، معاون عملیاتی پایگاه چهارم شکاری با درجه ستوان دومی، معلم خلبان شکاری گردان 21، معاون عملیاتی پایگاه دوم شکاری با درجه ستوان یکمی، افسر امنیت پرواز گردان 22، معاون عملیاتی پایگاه دوم شکاری با درجه ستوان یکمی، منتسب به ستاد نهاجا جهت طی دوره عالی پروازی در آمریکا، رئیس شعبه ارزیابی و یکنواختی معاونت عملیاتی پایگاه چهارم شکاری با درجه سروانی، رئیس آموزش و استاندارد گردان41، معاونت عملیاتی پایگاه چهارم با درجه سروانی، رئیس دایره عملیات معاونت عملیاتی پایگاه چهارم شکاری با درجه سروانی، فرمانده گردان 41 و معاونت عملیاتی پایگاه چهارم شکاری با درجه سرگردی از دیگر مسؤولیت‌هایی است که در دوران خدمت داشت.

این شهید در 6 خردادماه سال 1367 ساعت 17:30 از پایگاه هوایی دزفول برای بمباران مواضع دشمن بعثی در شلمچه به مأموریت اعزام می‌شود که هواپیمای وی مورد اصابت موشک دشمن قرار گرفته و از آن تاریخ هیچ اطلاعی از وضعیت خلبان بیک محمدی به دست نیامد و به عنوان جاویدالاثر در فهرست شهدای خلبان قرار گرفت.

سرانجام هم زمان با روز ولادت حضرت امام علی(ع) و 7 اسفند سال 1399، سردار سرتیپ پاسدار محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در مراسمی که امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و تعدادی از مسؤولان و پیشکسوتان این نیرو در منزل شهید «بیرجند بیک محمدی» حضور داشتند، طی یک مکالمه تلفنی، خبر کشف پیکر مطهر این شهید سرافراز در داخل خاک عراق منطقه کانال پرورش ماهی را به خانواده معظم ایشان، اطلاع داد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: