صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: آیین رونمایی از دیوارنگاره شهدای مدافع حرم کشور صبح روز گذشته در باغ موزه دفاع مقدس همدان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هگمتانه، صبح روز گذشته به همت بنیاد سردار همدانی، سپاه انصارالحسین(ع) استان، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان و با حضور سردار ظفری مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان، آزادبخت معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار همدان، سرهنگ عزیزی مسؤول بنیاد شهید سردار همدانی و جمعی از مسؤولان و خانواده شهدای مدافع حرم در باغ‌موزه دفاع مقدس همدان برگزار شد.

 

 سردار ظفری: همدان پایتخت جهادی برای معرفی شهدای مدافع حرم کشور

سردار مهدی ظفری، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان در این مراسم گفت: حماسه اگر مولد حماسه‌های بعد از خودش نباشد در زمان خود متوقف شده و به فراموشی سپرده می‌شود لذا وظیفه ما این است که نگذاریم به دنبال حماسه هشت سال دفاع مقدس، حماسه بی‌نظیر مدافعان حرم در زمان و جغرافیای خودش متوقف شود.

وی با اشاره به قدرت بازدارندگی کشور در منطقه افزود: قدرت بازدارندگی یعنی شما در یک زمان در برخورد با دشمن رفتاری را از خود نشان دهید که بعدها هروقت دشمن قصد تعرض به شما را داشت به یاد آن بیفتد و پند بگیرد. امروز به برکت شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، کشور صاحب یک قدرت بازدارندگی در منطقه است که تهدید را از مرزها به تهدید برای دشمن مبدل کرده هرچند که عناصر مزاحمی در مرزها ایجاد مزاحمت می‌کنند اما اینها تهدید نیست.

سردار ظفری گفت: ممکن است دشمن آغازگر هر جنگی باشد ولی بی‌شک تصمیم‌گیری پایان جنگ با دشمن نیست و این یکی از ویژگی‌های قدرت بازدارندگی است.

سردار ظفری گفت: قدرت بازدارندگی ما مرهون تک‌تک شهدای مدافع حرم است که محیط دنیا را برای آمریکاییان نا امن کرده‌اند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان همدان را پایتخت شهدای مدافع حرم معرفی کرد و گفت: با همت سربازان بنیاد شهید همدانی این اتفاق بزرگ در استان افتاده و همدان به عنوان پایتخت تمدن جهادی و فرهنگی امروز یادآور 505 شهید مدافع حرم در جهت پرداختن به مفاهیم و معانی حرکت شهدای حرم است.

 

 آزادبخت: پاسداشت شهیدان احتیاج امروز ماست

مصطفی آزادبخت، معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز گفت: امروز افتخار این را داریم که میزبان پدران و مادران شهدایی هستیم که با تبعیت از دستورات دین و پیروی از ولایت توانستند فرزندانی را تربیت کنند که ایران اسلامی را بر بال ملائک بنشانند.

وی گفت: امام خامنه‌ای همانند رهبر کبیر انقلاب به بهترین شکل ممکن هدایت امت را بر عهده دارند و خواص به بهترین شکل از رهنمودهای ایشان تبعیت می‌کنند و به فرموده رهبر انقلاب اگر شهدای مدافع حرم نبودند ما باید در همدان و کرمانشاه می‌جنگیدیم.

آزادبخت افزود: شهید حسین همدانی در جایی تنه در تنه دشمن انداختند که می‌خواستند آن سرزمین‌ها را فتح کنند و بدین طریق انقلاب اسلامی را با مشکل مواجه کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان گفت: ترویج فرهنگ جهاد و شهادت برای همه ما امری ضروری و لازم است و همه موظف هستیم این فرهنگ را به بهترین شکل ممکن تبلیغ کنیم.

سرهنگ علی اصغر عزیزی مسؤول بنیاد شهید سردار همدانی نیز گفت: بنیاد شهید سردار همدانی مرحله اول تبیین مقام شهدای مدافع حرم را از 2 سال پیش آغاز کرده و برنامه‌هایی همچون چاپ کتاب شهدای مدافع حرم، طراحی تمبر و اهدای لوح با امضای فرمانده کل سپاه نیز از برنامه‌های آتی این بنیاد است.

وی گفت: تعداد کل تمثال شهدای نقش بسته بر این دیوارنگاره که به ابعاد 230 سانتیمتر در 18 متر است، 505 شهید مدافع حرم کشور است که از این تعداد 338 نفر از نیروهای سپاه پاسداران، 159 نفر از نیروهای بسیجی و 8 نفر از دلاوران ارتشی هستند. سرهنگ عزیزی گفت: 425 نفر از این شهدا متأهل و 80 نفر مجرد بودند.

مسؤول بنیاد شهید سردار همدانی افزود: تعداد شهدای مدافع حرم استان همدان 11 نفر است که به خاطر مدیریت خوب و زبده بودن افراد کمترین شهید مدافع حرم را همدان داشته و بیشترین کمک بعد از استان زنجان در کشور که به جبهه مقاومت ارسال شد توسط سپاه انصارالحسین(ع) همدان بوده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: