صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
فروردین
۱۴۰۰

شماره
۴۷۶۹

امروز: ۲۶ (فروردین) ۱۴۰۰ ◀ ◀ Thursday 2021 (Apr) 15

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: فرماندار همدان با بیان اینکه همدان همچنان در وضعیت زرد کرونایی است، گفت: وضعیت شهرستان همدان بسیار شکننده و نیازمند توجه بیشتر است.

به گزارش هگمتانه، محمدعلی محمدی در ستاد مدیریت کرونای شهرستان با توجه به افزایش آمار مراجعات سرپایی مشکوک به کرونا و با اشاره به خطر عادی انگاری شیوع ویروس کرونا یادآور شد: وضعیت شیوع و افزایش موارد ابتلا با میزان رعایت دستورالعمل‌ها از سوی مردم ارتباط مستقیم دارد.

محمدی خواستار جلوگیری اصناف از فروش‌های فوق العاده در واحدهای صنفی شد و افزود: متأسفانه شاهد جمعیت قابل توجهی در بازارها و مراکز خرید، فروش‌های فوق العاده و رفت و آمدهای خانوادگی هستیم که این وضعیت بسیار نگران کننده است.

وی با تأکید بر لزوم تشدید نظارت پایانه‌ها بر فعالیت اتوبوس‌های برون شهری اظهار کرد: تراکم جمعیت در برخی از خطوط اتوبوس‌های درون شهری نیز بالاست که شرکت اتوبوسرانی باید نسبت به افزایش سرویس در این مناطق اقدام کند.

فرماندار همدان با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت ساماندهی بازار پرنده فرشان، بازار خودرو و جمعه بازار اجناس دست دوم افزود: استمرار نظارت شهرداری در این مراکز و مدیریت بساط گستران و بازار روزها مورد تأکید است.

محمدی با بیان اینکه میراث فرهنگی بر مراکز اقامتی نظارت بیشتری داشته باشد تصریح کرد: برابر گزارش‌های دریافت شده شاهد وضعیت اسفباری از نظر تجمع، عرضه قلیان و دیگر موارد در باغ رستوران‌ها به ویژه در جاده حیدره هستیم که نیازمند برخورد جدی اماکن نیروی انتظامی و مرکز بهداشت است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز در این جلسه ضمن تشریح آمارهای مراجعات، موارد بستری، میزان مرگ و میر، اقدامات تشخیصی و نظارتی گفت: افزایش موارد ابتلا به کرونای انگلیسی در کشور نیازمند توجه بیشتر مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی و تقویت اطلاع رسانی است.

محمد خیراندیش افزود: مراسم ماه‌های رجب و شعبان، کنترل اجتماعات در بازارهای نوروزی، سفرها و رفت و آمدهای خانوادگی در تعطیلات نوروز و وضعیت آرامستان باغ بهشت در پنجشنبه و جمعه آخر سال مهمترین نگرانی‌های پیش روی ماست.

وی از پلمب 31 واحد صنفی در دی ماه و 63 واحد صنفی در بهمن ماه خبر داد و اضافه کرد: سلامت مردم برای ما مهمترین اولویت است و لذا بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی و سایر مراکز تجمعی نظارت و برخورد جدی اعمال می‌شود.

به نقل از روابط عمومی فرمانداری همدان، خیراندیش با اشاره به تأثیر اجرای طرح شهید سلیمانی و افزایش تست‌های رپید بر شناسایی و کنترل موارد ابتلا افزود: 4 هزار و 846 مورد تست رپید تاکنون انجام دادیم که از این تعداد 290 مورد مثبت بوده است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: