صفحه 1 : همه دانا صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۱۱
اسفند
۱۳۹۹

شماره
۴۷۴۷

امروز: ۱۲ (اسفند) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2021 (Mar) 02

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: شهردار همدان با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت همیاران محلات برای توسعه شهر، این اتفاق را مطلوب ارزیابی کرد و خواستار همکاری همیاران محلات برای حل مشکلات محله‌ها شد.

به گزارش خبرنگار هگمتانه، عباس صوفی در جلسه همیاران محلات با اشاره به اینکه همیاران محلات در کنار مدیریت شهری به امورات مردم می‌پردازند، اظهار کرد: این نشان از بزرگی این افراد است و نشان از این دارد که همدان مردمان فرهیخته‌ای دارد که به هم‌نوعان خود کمک می‌کنند.

وی در ادامه سخنانش عنوان کرد: ما از ظرفیت مردم برای کار مردم استفاده می‌کنیم و ما نیز برخاسته از رأی شما هستیم و شما به شورای شهر رأی دادید و شورای شهر نیز شهردار را انتخاب می‌کند و مدیریت شهری نیز به مردم خدمت‌رسانی می‌کند.

شهردار همدان استفاده از همیاران محلات را یک اتفاق مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: این اتفاق می‌تواند موجب توسعه شهر همدان شود.

صوفی اظهار کرد: آنچه مهم است این است که ما بتوانیم برای شما و شهر برنامه‌ریزی کنیم و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان به بلوغی رسیده که در این دو حوزه برنامه‌ریزی خوبی دارد.

شهردار همدان با تأکید بر اینکه شهرداری نهادی است که از دولت پولی بابت پروژه‌های عمرانی دریافت نمی‌کند، تصریح کرد: شهرداری از محل نفت درآمدی ندارد و درآمدهای مدیریت شهری متکی بر عوارض است که خود مردم می‌پردازند هرچند این عوارض هم کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد و دو سال سخت اقتصادی را پشت سر گذاشتیم.

شهردار همدان با اشاره به بالا رفتن هزینه‌ها و چند برابر شدن قیمت‌ها برای خرید قیر و یا اتوبوس و... تصریح کرد: روزانه 600 تن زباله‌ از شهر جابه‌جا می‌شود و یک‌هزار کیلومتر معابر شهر پاک‌سازی می‌شود.

صوفی در ادامه اضافه کرد: علیرغم تمام گرانی‌ها و سختی‌ها به اقدامات عمرانی توجه کردیم و کار عمرانی را تعطیل نکردیم و سعی کردیم بر اساس نیازها و بضاعت کار کنیم.

وی با اشاره به اینکه در تمام حوزه‌ها اقدامات عمرانی انجام شده است، گفت: با این همه مشکلات چندین پارک ایجاد شده و فضای سبز را توسعه دادیم.

شهردار همدان در این خصوص ادامه داد: بر اساس استاندارد شهرهای بزرگ پارک فرامنطقه‌ای دارند و ما نیز پارک 100 هکتاری فخرآباد را شروع کردیم و پارک 250 هکتاری اکباتان نیز شروع شده است که به راحتی مردم و پر کردن اوقات فراغت مردم کمک می‌کند.

صوفی به پارک 6 هکتاری علاقبندیان و بلوار آیت‌ا... نجفی نیز اشاره و اظهار کرد: اما نکته این است هر چقدر هم کار کنیم یک سری عقب‌ماندگی را نمی‌توان جبران کرد و نمی‌توان یک ساله و دوساله کارها را انجام داد.

وی به ایجاد 28 چمن مصنوعی در تمام نقاط شهر اشاره و بیان کرد: پوشش رودخانه‌ها و انتقال آب‌های سطحی که کار بزرگی بود را انجام دادیم و در زمینه آب‌های سطحی کارهای زیرساختی انجام شد که مشکل آن برطرف شد.

شهردار همدان با بیان این جمله که بنده از کار خودم به شخصه راضی نیستم و باید کار بیشتری انجام دهیم، عنوان کرد: ماهانه 30 میلیارد تومان حقوق می‌دهیم و علاوه بر این تأمین نقدینگی و خرید تجهیزات و ادوات نیز هست و گاهی وقت کم می‌آوریم.

صوفی در بخش دیگر سخنانش تأکید کرد: باید از ظرفیت همیاران محلات استفاده کرد و سند محلات کار خوبی است که انجام شده است.

وی با اعلام اینکه رشد متوازن در شهر جزء سیاست‌های ما بوده است، اظهار کرد: در زمینه زیباسازی شهر، جدول‌گذاری و... کارهای بسیاری شده است.

شهردار همدان ضمن اشاره به اینکه بدون هیچ نگاه انتخاباتی به همیاران محلات توجه می‌کنیم، عنوان کرد: فارغ از نگاه انتخاباتی باید به دنبال انتخاب شورایی باشیم که توسعه شهر را رقم بزند.

صوفی با اشاره به راه‌اندازی خیریه در هر محله‌ای، اظهار کرد: در هر مرحله‌ای جدا جدا سر بزنیم و به مشکلات آنها رسیدگی کنیم و 90 درصد معابر را که گره ترافیکی داشت را حل کردیم.

شهردار همدان با اشاره به آسفالت‌ریزی در مناطق مختلف شهر افزود: سعی کرده‌ایم نیازهای محلات را تا جایی که توان داریم حل کنیم تا مشکلات حاد نداشته باشند.

صوفی با اشاره به انجام چندین پروژه بزرگ مقیاس و کوچک مقیاس در شهر، تصریح کرد: سال‌ها در شهرداری خدمت کرده‌ام اما هیچ‌کدام به سختی این دو سال و هزینه‌های بالا و گرانی نبود.

وی گفت: امیدواریم با ظرفیت محلات بتوانیم خیلی بیشتر برای شهر و برای مردم کار کنیم و این اتفاق بزرگی است که روحانی محل، دانشگاهی محل، بازاری محل و... همه جمع می‌شوند و برای محله تصمیم می‌گیرند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: