صفحه 1 : همه دانا صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۱۱
اسفند
۱۳۹۹

شماره
۴۷۴۷

امروز: ۱۲ (اسفند) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2021 (Mar) 02

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه باید زمینه ایجاد ارتباط مردم و جامعه با علما و بزرگان حوزه را فراهم کنیم، گفت: حوزه‌های علمیه برای ادامه فعالیت نیازمند منابع پایدارند.

به گزارش هگمتانه، آیت‌ا... حبیب الله شعبانی، عصر روز شنبه در نشستی با اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای همدان، با تأکید بر اینکه باید زمینه ایجاد ارتباط مردم و جامعه با علما و بزرگان حوزه را فراهم کنیم، اظهار کرد: مردم باید با سیره و خصوصیات روحانیت اصیل و عالم آشنا شوند و نباید اجازه دهیم که در این بین فاصله‌ای ایجاد شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم‌ و نکوداشت‌ها برای برخی بزرگان، افزود: آنچه در برگزاری این قبیل مراسم‌ لازم است توجه شود، برگزاری مراسمی در شأن آن شخصیت و عالم است و این موضوع دارای اهمیت بالایی است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه استان دارای طلاب توانمند و توانایی در زمینه‌های مختلف است، گفت: مجمع طلاب باید برنامه ویژه‌ای برای حمایت از طلاب نخبه در دستور کار داشته باشد و برای آن برنامه‌ریزی لازم انجام دهد.

وی با اشاره به شهدای استان همدان، خواستار معرفی و تبیین سیره شهیدان در جامعه شد و اظهار کرد: یکی از شهدای بزرگ دارالمؤمنین و دارالمجاهدین همدان، شهید همدانی است و خوب است نسل جوان ما با ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی این شهید عزیز و دیگر شهدای همدانی آشنا شوند.

 

آیت‌ا... موسوی اصفهانی: چندبرابر شدن مشکلات معیشتی طلاب همانند دیگر اقشار مردم در دوران کرونا

اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای همدان با آیت‌ا... موسوی اصفهانی دیدار داشتند.

عصر شنبه اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای همدان، با حضور در حوزه علمیه آیت‌ا... معصومی همدانی(ره)، با آیت‌ا... موسوی اصفهانی، نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری و مدیر حوزه علمیه استان دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام گرجی با تقدیر از اقدامات و فعالیت‌های آیت‌ا... موسوی اصفهانی، به ارائه گزارشی از اقدامات مجمع در یک سال گذشته و به خصوص دوره کرونا پرداخت و بر لزوم حمایت از طلاب تأکید کرد.

سپس، آیت‌ا... موسوی اصفهانی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط نمایندگان طلاب استان، اظهار کرد: در دوره کرونا که مشکلات معیشتی طلاب همانند دیگر اقشار مردم چند برابر شده بود، تا آنجا که در توانمان بود اقدام به حمایت از سربازان آقا امام زمان(عج) کردیم.

وی با تأکید بر لزوم آشنایی و ایجاد ارتباط بیشتر جامعه با حوزه‌های علمیه، مطرح کرد: ضمن ایجاد ارتباط با جوانان و تبیین جایگاه حوزه علمیه توسط طلاب، می‌توان جوانان را برای حضور در این راه و پاسداری از دین خدا دعوت و ایجاد انگیزه کرد.

در این دیدار همچنین هر یک از اعضا به بیان نظرات و دغدغه‌های خود پرداختند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: