صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۶
اسفند
۱۳۹۹

شماره
۴۷۴۴

امروز: ۷ (اسفند) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Thursday 2021 (Feb) 25

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه خبر همدان: شهردار همدان با بیان اینکه فرهنگسرای «هنر و رسانه» آماده تحویل به اهالی رسانه است گفت: با بررسی‌های صورت گرفته محل مناسبی در یکی از بهترین نقاط شهر همدان برای این منظور اختصاص یافت که امیدواریم در دوره جدید شاهد فعالیت این فرهنگسرا باشیم.

به گزارش هگمتانه، اعضای هیأت‌ مدیره خانه مطبوعات استان همدان با عباس صوفی شهردار همدان دیدار و در خصوص مهم‌ترین مسائل حوزه رسانه گفت‌وگو کردند.

پیگیری تحویل ساختمان فرهنگسرای هنر و رسانه، افزایش تعامل مدیریت شهری با رسانه‌ها، نگاه حمایتی از رسانه‌ها، تسریع در پرداخت مطالبات و مشارکت در اجرای جشنواره رسانه و سایر موضوعات صنفی از جمله درخواست‌های هیأت‌ مدیره جدید خانه مطبوعات از شهردار همدان در این جلسه بود.

شهردار همدان در این جلسه اظهار کرد:‌ نقش و جایگاه ویژه رسانه‌ها و مطبوعات در ارتقای سطح بینش و آگاهی جامعه بر کسی پوشیده نیست و امیدوارم هیأت مدیره جدید منشا خیر در جهت توسعه فرهنگ استان همدان باشند.

عباس صوفی با بیان اینکه کار در شهرداری به صورت چند وجهی است و حوزه‌های مختلفی را در برمی‌گیرد گفت: حوزه فرهنگی به عنوان بخشی از وظایف مدیریت شهری از اهمیت بالایی برخوردار است که آموزش شهروندی، برگزاری جشنواره شهروند برگزیده و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در حوزه‌های مختلف از جمله آنها است.

وی تصریح کرد:‌ مدیریت شهری در کنار اجرای وظایف خود نیازمند مشارکت و حمایت جدی رسانه‌ها در پیشبرد اهداف و چشم‌اندازهای شهری است و در این میان با آغوش باز از نقد منصفانه رسانه‌ها در اجرای امور استقبال می‌کنیم اما متأسفانه در اندک مواردی شاهد تخریب و سیاه‌نمایی برخی از رسانه‌ها هستیم که انتظار می‌رود دوستان رسانه‌ای در این خصوص دقت نظر و سعه صدر بیشتری به خرج دهند چراکه اقناع افکار عمومی بر عهده شماست و انتظار بیشتری از رسانه‌ها در این زمینه داریم.

شهردار همدان در ادامه بر لزوم حمایت مادی و معنوی از رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: راه‌اندازی فرهنگسرای هنر و رسانه یکی از انتظارات اهالی رسانه در سال‌های اخیر بود که با بررسی‌های صورت گرفته محل مناسبی در یکی از بهترین نقاط شهر همدان برای این منظور اختصاص یافت که امیدواریم در دوره جدید شاهد فعالیت این فرهنگسرا باشیم.

صوفی تصریح کرد: بنده معتقدم باید نگاه حمایتی از رسانه‌ها به صورت جدی پیگیری و دنبال شود که از این رو طی سال‌های اخیر توزیع عادلانه آگهی‌ها و اشتراک نشریات محلی و حمایت از خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری در اولویت قرار گرفته که به دلیل مشکلات شدید مالی که در دو سال اخیر بر کشور و شهرداری‌ها تحمیل شد، متأسفانه در پرداخت مطالبات مالی به رسانه‌ها تاخیر به وجود آمد که امیدوارم به زودی رفع شود.

در ابتدای جلسه نیز مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان بر لزوم همکاری‌های دو جانبه تأکید کرد و گفت: نگاه حمایتی مدیریت شهری از رسانه‌ها موجب توسعه همه جانبه می‌شود که خوشبختانه این موضوع در سال‌های گذشته وجود داشته است و امید می‌رود این موضوع پررنگ‌تر از قبل ادامه داشته باشد.

محمدرضا خوشگفتار در همین باره افزود: راه‌اندازی فرهنگسرای رسانه یکی از مهمترین درخواست اهالی رسانه همدان در سال‌های اخیر است که امیدوارم تا پایان سال جاری این موضوع محقق شود تا شاهد اختصاص ساختمان ویژه به رسانه‌های همدان باشیم.

وی عنوان کرد: در کنار اختصاص ساختمان فرهنگسرای رسانه درخواست داریم شهرداری همدان در تجهیز این فرهنگسرا یاریگر رسانه‌ها باشد.

در ادامه رئیس هیأت‌ مدیره خانه مطبوعات استان همدان نیز گفت: خوشبختانه شهردار همدان در زمره مدیران رسانه‌ای استان است که همین موضوع ادامه مسیر را به مراتب راحت‌تر می‌کند.

اشکان یوسفی گفت: نگاه حمایتی از رسانه ها، تسریع در پرداخت مطالبات، توزیع عادلانه آگهی‌ها و سایر موضوعات از این دست به عنوان بخشی از انتظارات اهالی رسانه استان است که امیدوارم شهردار همدان در این زمینه نهایت همکاری را داشته باشد.

مسؤول کمیته حقوقی خانه مطبوعات استان همدان نیز در این جلسه گفت: رویکرد انقلابی شهردار همدان نسبت به موضوعات فرهنگی، رسانه‌ای و موضوعات دینی بسیار ارزنده است و در این سال‌ها شاهد کمک‌ها و حمایت‌های وی به مجموعه‌های انقلابی و دینی هستیم که جای تقدیر دارد.

غلامرضا فریدونی در ادامه گفت: پرداخت عوارض از سوی شهروندان و هزینه کردن آن کارکردهای مختلفی دارد که در این میان بخشی از این منابع در حوزه فرهنگی هزینه می‌شود که انتظار می‌رود مدیریت شهری همدان از محل این درآمدها نگاه حمایتی ویژه‌ای به رسانه‌ها داشته باشد.

وی خواستار جلوگیری از هدر رفت هزینه‌های مدیریت شهری در حوزه فرهنگی شد و گفت: متأسفانه در شرایط فعلی اقتصادی کشور، بسیاری از رسانه‌ها به دلیل مشکلات شدید مالی مشمول ماده 16 شده اند و عملا فعالیت و کارکرد رسانه‌ای ندارند که انتظار داریم شهرداری با نگاه حمایتی و همه جانبه از تمامی رسانه‌ها نسبت به رفع این مشکل جدی اقدام کند.

مسؤول مالی خانه مطبوعات استان همدان نیز در این جلسه گفت: شهرداری با زندگی عامه شهروندان در حوزه‌های مختلف سر و کار دارد که از این رو بایستی برنامه محور در تمامی حوزه‎ها ورود کند و عرصه‌های مختلف انسانی را مورد توجه قرار دهد.

زهره پوروهابی ادامه داد: مدیریت شهر نگاه مثبتی به مقوله فرهنگی دارد که متأسفانه پویایی لازم در جهت دهی افکار عمومی به خوبی دیده نمی‌شود و باید این حوزه بیش از پیش تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در برخی موارد شاهد کم توجهی واحدهای مالی مدیریت شهری در پرداخت مطالبات رسانه‌ها هستیم که علی رغم توافقات قبلی رفتار می‌کنند که درخواست داریم با تشکیل هیأت مشترک از اعضای خانه مطبوعات و مدیران واحدهای مرتبط مدیریت شهری، شاهد تسهیل امور و برون رفت از مشکلات فعلی باشیم.

مسؤول کمیته خبرنگاران و عکاسان خبری خانه مطبوعات نیز در این جلسه گفت: توسعه فرهنگی شهر در تعامل دو سویه محقق می‌شود که از این رو می‌توان با همکاری شهرداری همدان شاهد برگزاری جشنواره رسانه در جهت رشد آموزش‌های شهروندی در بین مردم و به تبع آن تقویت رسانه‌ها باشیم.

به نقل از فارس، مریم شهابی باهر اجرای دیوارنگاره‌های مناسبتی در شهر همدان را اقدام مثبتی برشمرد و گفت: اجرای این دیوارنگاره‌ها حرکت جدیدی است که می‌توان در تولید محتوا و طراحی‌ها از ظرفیت بالای اهالی رسانه به ویژه عکاسان خبری استان بهره برد تا شاهد تولیدات فاخر در این زمینه باشیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: