صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۶
اسفند
۱۳۹۹

شماره
۴۷۴۴

امروز: ۷ (اسفند) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Thursday 2021 (Feb) 25

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان گفت: آسفالت پل سردار همدانی با بهره گیری از پلیمر آنتی استریپر در مقابل سرما و رطوبت مقاوم‌تر و مستحکم‌تر می‌شود.

به گزارش هگمتانه، احسان صباغی بیان کرد: استفاده از پلیمر آنتی استریپر در فرآیند تولید آسفالت به جهت مخلوط شدن سریع با قیرباعث ا فزایش چسبندگی قیر به سنگدانه‌ها می‌شود.

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان ضمن بیان مطلب فوق عنوان کرد: ما در کارخانه آسفالت با استفاده از پلیمر آنتی استریپر ضمن افزایش چسبندگی قیر به مقاومت بالای آسفالت در مقابل شن زدگی دست پیدا کردیم و این محصول از ترک خوردگی حرارتی و انقباضی آسفالت جلوگیری می‌کند.

صباغی در ادامه افزود: این محصول افزودنی مایع قیر که مایه آن پلی آمین‌های فنی اسیدی است به دلیل ایجاد چسبندگی ضد رطوبتی که در قیر به وجود می‌آورد و با توجه به عملکرد بالایی که در کیفیت مطلوب آسفالت دارد و هزینه مناسب آن تحولی در آسفالت ایجاد کرده که به مرور زمان قابل مشاهده است.

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان گفت: آسفالت پل سردار همدانی به جهت تردد بالا و شرایط آب و هوایی شهر با بهره گیری از این فرایند قطعا مقاوم و مستحکم‌تر می‌شود؛ چراکه این افزودنی تا کاهش دمای مورد نیاز به میزان 30 درجه سانتیگراد نیز مقاوم می‌باشد.

وی بیان کرد: از ویژگی‌های افزودنی پلیمر آنتی استریپر می‌توان به جهت پوشش یکنواخت قیر در همه سطوح خشک و مرطوب و خاصیت اتصال دهندگی و چسبندگی بالا در مصالح (قیر و سنگ دانه‌ها )و ثبات حرارتی عالی هنگام ترکیب با قیر در دمای 180 درجه سانتیگراد به عنوان پیوند دهنده و عامل ضد رطوبت اشاره کرد.

صباغی در خصوص آزمایش‌های انجام شده محلول آنتی استریپر در آزمایشگاه‌های فنی و مکانیک خاک گفت: این محلول به منظور آزمایش دوام رطوبتی و عملکردی مخلوط‌های آسفالت‌های معمولی و اصلاح شده امتحان خودش را پس داده است.

وی در خصوص آزمایش‌های انجام شده گفت: در آزمایش اثر آب برمخلوط‌های آسفالتی به روش آب جوشان، تعیین نسبت استحکام و نسبت مقاومت فشاری، نسبت مقاومت کششی غیر مستقیم و در بخش عملکرد مخلوط آسفالتی در آزمایش تراکم نتایج مطلوب و مثبتی به دست آمده است.

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی در خصوص اجرای آسفالت پل سردار همدانی اظهار کرد: با توجه به تصمیم مدیریت شهری مبنی بر بازگشایی سریع فاز یک تقاطع سردار همدانی، سازمان عمران نیز در راستای فعالیت‌های خود به طور جدی با گروه‌های اجرایی در صدد پخش و تسطیح آسفالت روگذر سردار همدانی برآمده است.

 ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: