صفحه 1 : همه دانا صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۱۱
اسفند
۱۳۹۹

شماره
۴۷۴۷

امروز: ۱۲ (اسفند) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2021 (Mar) 02

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس بسیج جامعه پزشکی استان همدان گفت: حدود 607 تیم مراقبتی در استان همدان در قالب طرح شهید سلیمانی تشکیل شده است که موفق به غربالگری 103 هزار و 674 نفر در قالب 26 هزار و 538 خانوار شدند.

به گزارش هگمتانه، حمید بهرامی‌خو اظهار کرد: مدیریت و کنترل کووید 19 در طرح شهید سردار سلیمانی به شیوه محله و خانواده محور و مبتنی بر برنامه «هر خانواده یک پایگاه سلامت» آغاز شد که محوریت آن با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نهادهای همکار بسیج، جمعیت هلال احمر و مجموعه‌های دولتی و غیردولتی است.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح مدیریت و قطع زنجیره انتقال کرونا با بهره گیری از توان و مشارکت مردمی، هماهنگی بین بخشی، بهره گیری از نیروهای بسیج و داوطلب است، لذا اتاق فکرها در مرکز استان، شهرستان و محله‌ها تشکیل شد.

مسؤول کمیته اجرایی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی همدان اضافه کرد: سه گروه شامل تیم مراقبتی، حمایتی و نظارتی در این طرح مشارکت دارند که تیم‌های مراقبتی متشکل از نیروهای خانه‌های بهداشت، جمعیت هلال احمر و بسیج، محله به محله با مراجعه حضوری به منزل یا با برقراری تماس تلفنی اقدام به بیماریابی می‌کنند.

وی گفت: 607 تیم مراقبتی در استان همدان تشکیل شده است که توانستند 103 هزار و 674 نفر را در قالب 26 هزار و 538 خانوار غربالگری کنند.

بهرامی خو ادامه داد: 50 تیم مراقبت در منزل شامل پزشک و پرستار نیز تشکیل شده و در حال حاضر با شناسایی 33 بیمار مبتلا به ویروس کرونا مراقبت از آن‌ها در منزل، تجویز دارو و ایزوله و جداسازی بیمار از خانواده با دستور پزشک انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: نقاهتگاه‌هایی نیز در شهرستان‌های همدان برای پذیرش مبتلایان به کرونا که امکان ایزوله و جداسازی برایشان در خانواده مهیا نیست پیش‌بینی شده که تاکنون نیازی به استفاده از آن‌ها نبوده است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان همدان با بیان اینکه 411 تیم حمایتی هم تشکیل شده است، اظهار کرد: برخی از مبتلایان به کرونا سرپرست و نان آور خانواده هستند که با توجه به ضرورت قرنطینه و حضور نیافتن در اماکن عمومی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری، توان تأمین مایحتاج روزمره خود را ندارند.

وی گفت: یک هزار و 664 نیرو در تیم‌های حمایتی اقدام به کمک رسانی به بیماران نیازمند می‌کنند و تاکنون دو هزار و 446 بسته معیشتی بین بیماران کرونایی این استان توزیع کرده اند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: