صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۶
اسفند
۱۳۹۹

شماره
۴۷۴۴

امروز: ۷ (اسفند) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Thursday 2021 (Feb) 25

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: مسؤول یک واحد آلاینده در همدان به علت مدیریت ناصحیح فاضلاب و تخلیه آن در طبیعت و همچنین آلوده کردن خاک و آب جریمه شد.

به گزارش هگمتانه، مجید شعبانلو روز یکشنبه بیان کرد: پس از صدور اخطاریه‌های مکرر و بی توجهی مدیر واحد تولیدی به اخطاریه‌های دریافتی مبنی بر خودداری از ورود فاضلاب به بستر خاک، مدیر این واحد به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق تخلیه فاضلاب و پساب خط تولید در بستر خاک به دادگاه معرفی شد.

وی اضافه کرد: مقام قضایی با توجه به مستندات موجود در پرونده، مدیر واحد تولیدی را به پرداخت 36 میلیون ریال جزای نقدی بدل از 6 ماه حبس تعزیری در حق صندوق دولت محکوم کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان بیان کرد: در صورت تکرار تخلف و بی توجهی به رفع آلودگی با رای نظر قاضی و طبق قانون برای فرد متخلف حبس و زندان در نظر گرفته می‌شود.

شعبانلو گفت: تخلیه فاضلاب بر روی زمین و مدیریت نکردن پساب سبب آلودگی خاک و به تدریج نفوذ آن به درون خاک و آلوده کردن آب‌های زیر زمینی می‌شود.

وی بیان کرد: به منظور مدیریت پساب واحد تولیدی، مدیر باید اقدام به گرفتن مشاور و ارائه طرح تهیه شده به محیط زیست کند که در بیشتر مواقع برای مدیریت پساب اقدام به نصب تصفیه خانه و ایجاد استخر ایزوله می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان با بیان اینکه برخی واحدها دارای لوله کشی فاضلاب نیستند اظهار کرد: واحدهای تولیدی پیش از تاسیس و راه‌اندازی متعهد می‌شوند هرگونه آلایندگی، آلودگی و پساب را مدیریت کنند اما پس از راه‌اندازی به این موضوع توجهی نمی‌کنند.

شعبانلو اظهار کرد: 41 مورد اخطاریه از ابتدای سال تاکنون در شهرستان همدان صادر شده همچنین 26 پرونده برای عاملان آلودگی‌ها و حوزه شکار و صید تشکیل شده که برای 15 مورد رای صادر شده است.

 ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: