صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : باغبان صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
دی
۱۳۹۹

شماره
۴۷۱۳

امروز: ۲۹ (دی) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Monday 2021 (Jan) 18

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه باغبان: توت فرنگی از جمله گیاهانی است که می‌توان آن را در گلدان کاشت، و از میوه‌های بسیار مفید و خوشمزه آن لذت برد. به نوشته وبگاه سبزنیوز؛ سه نوع اصلی از توت فرنگی رشد می‌کند، انواع بهاره، روز خنثی و همیشه بارده که از بهار تا پاییز میوه تولید می‌کنند.

توت فرنگی بهاره در بهار گل می‌دهد و در تابستان میوه‌ها به مقدار زیاد برداشت می‌شوند. انواع روز خنثی مقادیر کمی میوه از تابستان تا پاییز تولید می‌کنند و توت فرنگی‌های همیشه بارده نیز یک محصول در فصل بهار و یک بار دیگر در پاییز تولید می‌کنند. توت فرنگی خود گرده افشان است، بنابراین لازم نیست برای تولید میوه، دو رقم کاشته شود. گیاهانی مانند توت فرنگی به چهار تا شش ساعت نور مستقیم خورشید در روز نیاز دارند.

گلدان مناسب برای کاشت توت فرنگی

انواع گلدان مناسب برای توت فرنگی عبارتند از کیسه‌های رشد، گلدان‌های رسی و سبدهای آویزان. گیاه توت فرنگی در ظروف یا گلدان‌های با عمق حداقل 15 سانتی متر و عرض 13 سانتی متر کاشته می‌شود، ولی در گلدان‌های بزرگ‌تر رشد بیشتری دارد و میوه بیشتری تولید می‌کند. توت فرنگی نیاز به زهکشی خوبی دارد بنابراین در ته گلدان باید حداقل سه سوراخ زهکشی قرار داده شود.

خاک گلدان

از خاک‌های تجاری فرموله شده برای میوه‌ها و سبزیجات برای کاشت توت فرنگی در گلدان استفاده کنید.

سه چهارم گلدان را از خاک پر کنید سپس گیاه را در گلدان قرار دهید و تا جایی که تاج نهال توت فرنگی بیرون باشد در گلدان خاک بریزید.

به آرامی خاک را فشار دهید تا حباب‌های هوای موجود در خاک از بین بروند. در حین انتقال نهال، مواظب باشید تاج گیاه آسیب نبیند.

 آبیاری و کود مناسب

توت فرنگی در سال اول به هفته‌ای یک ته استکان آب نیاز دارد. بعد از یک سال، به گیاه توت فرنگی هفته‌ای یک بار آب کامل دهید یا زمانی که 10 سانتی متر از سطح خاک خشک شد به آن آب دهید. برای گیاه توت فرنگی هر بهار و پاییز، از کودهای فرموله شده برای سبزیجات و میوه‌ها استفاده کنید.

 ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: