صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : باغبان صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
دی
۱۳۹۹

شماره
۴۷۱۳

امروز: ۲۹ (دی) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Monday 2021 (Jan) 18

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه ایران و جهان: رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به قطعی برق در کشور که از روز سه شنبه آغاز شده است به تشریح علل اصلی قطعی برق پرداخت.

محمود واعظی در حاشیه جلسه هیأت دولت با اشاره به اینکه وزیر نیرو در جلسه دولت حضور نداشت، افزود: آقای اردکانیان در نشست کمیسیون مشترک اقتصادی با عراق است، البته با وی صحبت کردم؛ در جریان صحبت‌های وی هستم.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره آلودگی هوا در کلانشهر‌ها و ارتباط آن با قطعی برق گفت: یک اختلاف دیدگاهی بین سازمان محیط زیست، وزارت نفت و وزارت نیرو برای استفاده از سوخت وجود داشت؛ در صورتی که در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب کردیم در تهران و کرج به هیچ وجه از مازوت استفاده نشود؛ از قبل هم استفاده نمی‌شد، الان هم پیش‌بینی شده است که این کار صورت نگیرد.

وی ادامه داد: در کلانشهر‌هایی که جمعیت آن زیاد است و وارونگی هوا در زمستان وجود دارد، سوخت مازوت استفاده نمی‌شود؛ همچنین به نوعی این ایده باعث شد استفاده از مازوت در همه نیروگاه‌ها با محدودیت روبه‌رو شود و این محدودیت ناخواسته باعث شد وزارت نیرو را با اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای مواجه کند.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، واعظی افزود: وزارت نیرو فکر می‌کرد به صورت روتین سوختش می‌رسد، ضمن اینکه به دلیل سرد شدن هوا و توصیه پزشکان برای مقابله با کرونا مبنی بر اینکه در جا‌های سرپوشیده پنجره‌ها باز شود، باعث شد مصرف سوخت افزایش پیدا کند. رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به محدودیت‌های موجود درباره برق و گاز هم گفت: خواهش می‌کنیم مردم تا آنجا که می‌توانند چراغ‌ها را خاموش نگه دارند و در مصرف انرژی مقداری صرفه‌جویی کنند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: