صفحه 1 : شهرستان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : خبر همدان صفحه 8 : فرهنگی

۲۹
دی
۱۳۹۹

شماره
۴۷۱۴

امروز: ۲۹ (دی) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Monday 2021 (Jan) 18

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر*: شهردار همدان در مراسمی از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان در حوزه مباحث ترافیکی تجلیل کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل؛ شهردار همدان در این مراسم که در سالن جلسات شهرداری ستاد برگزار شد، گفت: همکاری و تعامل گسترده پلیس راهور و مدیریت شهری در حوزه مباحث ترافیکی منجر به کاهش تخلفات، افزایش ایمنی شهروندان و در نهایت رفع نقاط حادثه خیز در شهر می‌شود.

عباس صوفی در این باره بیان کرد: پلیس راهور در زمره مشاغل سخت به شمار می‌رود که به صورت شبانه روزی در شهر فعالیت دارند و خوشبختانه در سال‌های اخیر سطح مناسبات شهرداری با این نهاد انتظامی منجر به افزایش رضایتمندی شهروندان در حوزه مسایل ترافیکی شده است.

وی با بیان اینکه در اجرای برخی از پروژه‌های عمرانی نیازمند همراهی عوامل پلیس راهور هستیم، گفت: روان سازی ترافیک و تسهیل عبور و مرور شهروندان از جمله وظایف مشترک این دو دستگاه خدمات رسان است که شاهد همکاری مناسبی در این زمینه هستیم که جای تقدیر دارد.

شهردار کلانشهر همدان در ادامه تصریح کرد: بازگشایی معابر، احداث تقاطع‌های غیر همسطح، افزایش پارکینگ‌های طبقاتی و مکانیزه، افزایش دوربین‌های کنترل سرعت در نقاط حادثه خیز و اجرای رینگ سوم شهر همدان از جمله برنامه‌های مدیریت شهری همدان در حوزه مباحث ترافیکی است که مطالعات برخی از این پروژه‌ها به اتمام رسیده و تا پایان سال جاری شاهد کلنگ زنی برخی از این پروژه‌ها خواهیم بود.

وی ادامه داد: این برنامه قرار بود به مناسبت هفته ایمنی برگزار شود که به دلیل مشغله پلیس راهور در هفته‌های اخیر در راستای محدودیت‌های ترددی در شرایط کرونایی به تعویق افتاده بود که جا دارد از زحمات و تلاش‌های یکایک عوامل این نهاد انتظامی تقدیر کنم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان نیز در ادامه این جلسه گفت: در تمامی کشورهای توسعه یافته پلیس راهور به عنوان یکی از ارکان اصلی مدیریت شهری در حوزه مباحث ترافیکی فعالیت می‌کند که این موضوع در برخی از کلانشهرهای کشور و در برخی از موارد در حال تحقق است.

سرهنگ علی فکری ادامه داد: خوشبختانه شهرداری همدان و پلیس راهور دارای مناسبات زیادی در حوزه ترافیکی هستند و سطح تعاملات این دو نهاد در کاهش مباحث ترافیکی و خطر پذیری بسیار مؤثر و راهگشا بوده است.

وی ادامه داد: استان همدان در رفع نقاط حادثه خیز در رتبه برتر کشور قرار دارد که شهرداری همدان در تحقق این موضوع در شهر همدان بسیار تأثیرگذار بوده است که جای تقدیر دارد و امیدوارم با هماهنگی‌های صورت گرفته به زودی شاهد افزایش دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلفات رانندگی در معابر و نقاط پرتردد و حادثه خیز شهر همدان باشیم.

فکری برگزاری مراسم تجلیل از عوامل پلیس راهور را اقدام ارزنده‌ای دانست و گفت: رویکرد شهردار همدان در خصوص اجرای این برنامه جای تقدیر دارد و به نوبه خود و از طرف خانواده پلیس راهور استان، قدردان زحمات و تلاش‌های مجموعه مدیریت شهری هستیم.

معاون مالی و اقتصادی شهردار همدان نیز در این جلسه گفت: امنیت جانی و روانی مردم در اولویت شهرداری و پلیس راهور قرار دارد که خوشبختانه شاهد گسترش سطح همکاری در زمینه مباحث ترافیکی در شهر همدان هستیم.

رضا ابرارخرم افزود: شاهد کاهش نقاط حادثه خیز در شهر و به تبع آن افزایش امنیت شهروندان هستیم که بایستی با اقدامات پیشگیرانه و مسؤولانه در مسیر کاهش حوادث رانندگی و افزایش سطح ایمنی مردم و معابر شهر گام‌های اساسی برداریم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان نیز در ابتدای این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس راهور، گفت: امیدواریم با بهبود عبورومرور در شهر و توسعه ایمنی همشهریان، فرهنگ ترافیک شهری نیز ارتقا یابد.

وحید غفاری ادامه داد: اصلاح و مهندسی معابر برای همه شهروندان بویژه سالمندان، مدیریت زیرساخت‌‌های حمل و نقل، تردد ایمنی شهروندان، استفاده از حمل و نقل پاک، مدیریت بهره‌برداری، نگهداشت مرکز کنترل ترافیک شهر و دوربین‌های شهر از وظایف ایجاد سازمان مدیریت و مهندسی حمل و نقل شهرداری است.

وی احداث،‌ تعمیر و نگهداری پاساژهای عابر پیاده شهر در راستای تأمین ایمنی عابران پیاده و کاهش تصادفات را از مهمترین طرح‌های این سازمان برشمرد و اضافه کرد: همچنین شست‌وشوی تجهیزات ترافیکی در راستای استفاده بهینه و نگهداری آنها از دیگر وظایف محوله سازمان حمل‌ونقل ترافیک است.

وی تصریح کرد: مدیریت، تهیه و نصب علائم راهنمایی و رانندگی، انجام مطالعات در حوزه‌های حمل و نقل و هوشمندسازی، مدیریت توقفگاه‌های حاشیه‌ای و پارکینگ‌های شهر و اطلاع‌رسانی به‌موقع و مستمر وضع ترافیکی شهر از وظایف این سازمان بوده و هدف نهایی کنترل و کاهش ترافیک شهری است.

در پایان این مراسم شهردار همدان با اهدای لوحی از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی برخی از عوامل پلیس راهور همدان در حوزه‌های مختلف تجلیل کرد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: