صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : باغبان صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
دی
۱۳۹۹

شماره
۴۷۱۳

امروز: ۲۹ (دی) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Monday 2021 (Jan) 18

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه شهرستان: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسدآباد از راه‌اندازی دفتر انجمن سینمای جوان این شهرستان خبر داد.

به گزارش هگمتانه، رضا قاسمی با اعلام این خبر، اظهار کرد: در سال جاری در عرصه فیلم سازی، نمایشنامه نویسی و کارگردانی دگرگونی فعل و انفعالات خوبی در شهرستان ایجاد شده است که با این تحولات راه‌اندازی دفتر انجمن سینمای جوان شهرستان ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی دفتر سینمای جوان شهرستان افرادی که تمایل به فعالیت در عرصه فیلم سازی و نمایشنامه نویسی دارند خواسته هایشان در این زمینه مرتفع می‌شود، افزود: از ابتدای سال تاکنون هفت فیلم کوتاه در شهرستان ساخته شده که سه مورد از این فیلم‌های کوتاه با موضوع «اعتیاد» بوده است.

قاسمی با اشاره به معرفی شهید محمدرسول رضایی، شهید اسدآبادی به عنوان شهید شاخص دانش‌آموزی کشوری در سال جاری گفت: فیلم کوتاه شهید محمدرسول رضایی با عنوان «برگزیده» توسط گروه نمایش و فیلم شهرخنده اسدآباد زیرنظر اداره ارشاد اسدآباد تهیه شد که این فیلم در جشنواره سراسری دفاع مقدس به میزبانی دانشگاه علوم و معارف قرآنی کرمانشاه رتبه دوم را کسب کرد.

وی در ادامه از برگزاری جشنواره مجازی موسیقی استان همدان به میزبانی اسدآباد خبر داد و مطرح کرد: بیست و دومین جشنواره موسیقی استان همدان، 15 بهمن‌ماه به صورت مجازی در دو بخش تک‌نوازی و گروه‌نوازی در دو گروه سنی زیر 20 سال و بالای 20 سال در اسدآباد برگزار خواهد شد که هنرمندان علاقمند تا پنجم بهمن‌ماه فرصت دارند آثار خود را به شکل DVD به دبیرخانه جشنواره واقع در مجتمع فرهنگی‌هنری بوعلی‌سینای همدان ارسال کنند.

رئیس اداره ارشاد شهرستان اسدآباد در پایان تار، دف، سنتور، سه تار، تنبور، تنبک، ویولن، تار، نی، کمانچه، عود و آواز را از جمله موارد شرکت هنرمندان علاقمند در این جشنواره موسیقی مجازی برشمرد و یادآور شد: با داوری آثار در 10 بهمن ماه و انتخاب برگزیدگان، آیین اختتامیه جشنواره در مجتمع سیدجمال‌الدین اسدآبادی شهرستان اسدآباد برگزار می‌شود.

 ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: