صفحه 1 : همه دانا صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۶
بهمن
۱۳۹۹

شماره
۴۷۲۰

امروز: ۶ (بهمن) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Monday 2021 (Jan) 25

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه شهرستان: رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند گفت: فصل ششم کاوش محله دوخواهران نهاوند به احتمال زیاد 15 اسفندماه آغاز می‌شود.

به گزارش هگمتانه، محسن جانجان با بیان اینکه به زودی فصل ششم کاوش لائودیسه آغاز می‌شود اظهار کرد: به احتمال زیاد 15 اسفند مجدد کار کاوش در محله دوخواهران آغاز شود تا بتوان به نتایج بهتر و متقنی رسید.

وی ادامه داد: یکی از اهداف کاوش فصل ششم پیدا کردن سرنخی از معبد لائودیسه و دیگر اینکه مشکلات محله دوخواهران نهاوند حل شود زیرا اکنون همچنان ساخت و ساز در این محله محدود است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نهاوند تصریح کرد: با کاوش در این منطقه امیدواریم بتوانیم به نتایجی دست یابیم که اگر آثار تاریخی در این منطقه وجود ندارد، مشکل مردم در ساخت و ساز حل شود و بتوانند تراکم بیشتری را در پروانه ساختمانی خود اخذ کنند.

وی یادآور شد: سرپرست کاوش لائودیسه در فصل ششم خودم هستم که این سرپرستی با مشاوره دکتر رهبر سرپرست کاوش در دوره‌های پیشین خواهد بود.

جانجان در پایان با بیان اینکه 40 پرونده ثبت‌ ملی آثار در دست بررسی و ارسال است گفت: این پرونده‌ها شامل محوطه‌های تاریخی است که طی سال گذشته بررسی شدند و اکنون آماده ارسال به مرکز است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: