صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : باغبان صفحه 8 : فرهنگی

۲۵
دی
۱۳۹۹

شماره
۴۷۱۳

امروز: ۲۹ (دی) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Monday 2021 (Jan) 18

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه ورزش: در حالی که حمید اسلامی دلیل عدم حضور خود در مسابقات رکوردگیری دوومیدانی را آسیب دیدگی مچ پای راست مطرح می‌کند، کمیته بین المللی پارالمپیک از محرومیت این ورزشکار نابینای ایرانی به دلیل دوپینگ خبر داده است.

در حالی که حمید اسلامی دونده 1500 متر نابینایان در حال تمرین برای کسب سهمیه ورودی بازی‌های پارالمپیک توکیو در مرحله دوم رکوردگیری دوومیدانی بود، به یکباره انصراف خود را از حضور در این رقابت‌ها اعلام کرد.

وی 21 دی ماه دلیل اصلی انصراف خود را آسیب دیدگی مچ پای راست اعلام کرده و گفته است: به دلیل آسیب دیدگی پا، امکان انجام تمرینات حرفه‌ای در دوی 1500 متر را نداشته و با تداوم این وضعیت، به این مسابقات نخواهم رسید.

انصراف این ورزشکار ایرانی که به دلیل برخورداری از تجارب بین المللی و کسب عناوینی چون قهرمانی بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا، جزو شانس کسب سهمیه ورودی بازی‌های پارالمپیک توکیو بود، هرچند با ابهامات و پرسش‌های زیادی مواجه شد، اما رئیس انجمن دوومیدانی نابینایان حاضر به موضع گیری در این خصوص و ارایه جزئیات نشد.

بررسی دقیق این موضوع نشان می‌دهد که وبگاه کمیته بین المللی پارالمپیک از محرومیت اسلامی به دلیل دوپینگ خبر داده است.

اسلامی به صراحت موضوع دوپینگ را رد کرده و آسیب دیدگی را دلیل اصلی عدم حضور خود در مسابقات رکوردگیری عنوان کرده است.

پیگیری‌ها برای تأیید یا رد مساله دوپینگ اسلامی از سوی رئیس انجمن دوومیدانی نابینایان در حالی به نتیجه نرسید که حتی بازه زمانی محرومیت اسلامی نیز در میادین ورزشی اعلام شده است.

به نقل از ایسنا، براساس رأی کمیته بین المللی پارالمپیک، حمید اسلامی به مدت 4 سال از تاریخ 14 اکتبر 2019 (22/7/98) تا 14 اکتبر 2023(22/7/1402) حق حضور در رویدادهای ورزشی را نخواهد داشت.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: