صفحه 1 : محله ما صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : محله ما صفحه 8 : فرهنگی

۱
بهمن
۱۳۹۹

شماره
۴۷۱۶

امروز: ۲ (بهمن) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Thursday 2021 (Jan) 21

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از خروج همه شهرستان‌های استان همدان از وضعیت قرمز کرونایی خبر داد و گفت: محدودیت‌های جدید برای شهرهای نارنجی روز شنبه اعلام می‌شود.

به گزارش هگمتانه، منوچهر کرمی اظهار کرد: البته به رغم خارج شدن استان همدان از وضعیت قرمز، اعمال محدودیت‌های پیش‌بینی شده تا 15 آذر در استان همچنان ادامه دارد و قرار است براساس نظر وزارت بهداشت، نحوه و شرایط اعمال محدودیت‌های جدید ابتدای هفته آینده اعلام شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی شهرستان‌های استان همدان در وضعیت نارنجی هستند، اضافه کرد: اجرای مطلوب محدودیت‌های پیش‌بینی شده از ابتدای آبان، رعایت مؤلفه‌های بهداشتی از سوی مردم، پیشگیری و خودداری از برگزاری مهمانی‌های داخلی، دورهمی‌ها و برگزار نکردن مجالس عزا و عروسی از جمله عوامل مؤثر در تغییر وضعیت استان از قرمز به نارنجی بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اظهار کرد: بزرگ‌ترین اتفاقی که در زمینه همه گیری بیماری‌های تنفسی پیش‌رونده مصداق دارد این است که این همه گیری‌ها همواره با هرگونه سهل انگاری و بی توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی نظیر حضور در تجمع ها، نزدن ماسک و...، همانند آتش زیر خاکستر روشن می‌شود.

کرمی تأکید کرد: برای پیشگیری از موج همه گیری کرونا باید به سبک زندگی پایدار مقابله با کرونا رسید همچنین باید پذیرفت که برای خرید ایمن به صورت الکترونیک و با کمترین تردد خدمات را دریافت کرد.

وی ادامه داد: اولویت قرار گرفتن رعایت شیوه نامه‌ها، پذیرش موضوع ارتباط و دیدار با خانواده‌ها به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای از طریق فضای مجازی، درک مسؤولیت اجتماعی ضرورت مراقبت از یکدیگر بسیار با اهمیت است.

وی بیان کرد: استفاده از ماسک، تهویه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و توجه به شیوه نامه‌های ابلاغی به مقابله با کرونا در شرایط پایدار کمک می‌کند اما غفلت و سهل انگاری مجدد در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی موجب شکل گیری موج سنگین، شدید و بزرگ‌تر از موج‌های قبلی کرونا می‌شود.

 ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: