صفحه 1 : خبر همدان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : ایران و جهان صفحه 4 : فرهنگی

۱۳
آذر
۱۳۹۹

شماره
۴۶۷۷

امروز: ۱۳ (آذر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Thursday 2020 (Dec) 03

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: مانور برف روبی شهرداری همدان ظهر پنجشنبه در بلوار ارم انجام و شهرداری همدان آمادگی خود را در این حوزه اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار هگمتانه، رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این مانور ضمن ابراز رضایت از عملکرد شهرداری همدان در این زمینه، اظهار کرد: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده‌شده شاهد آمادگی بالای مجموعه مدیریت شهری همدان به‌ویژه معاونت خدمات شهری در رابطه با موضوع برف‌روبی معابر در فصل بارش هستیم که جای تقدیر دارد.

سیدمسعود عسگریان خاطرنشان کرد: در بازدید صورت‌گرفته شاهد آمادگی انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین برف‌روبی سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان و بخش خصوصی بودیم و اقلام ضروری فصل بارش نظیر ماسه و نمک نیز به اندازه کافی تهیه شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به توضیحات ارائه‌شده توسط مسؤولان امر و مشاهده تجهیزات کامل مدیریت شهری همدان در حوزه برف‌روبی و پاک‌سازی معابر، این نوید را به شهروندان می‌دهیم که در فصل بارش شاهد خدمات‌رسانی مناسب، به‌موقع و بدون وقفه در مواقع ضروری خواهیم بود و در موقع بارش برف انتظار داریم شهروندان همچون سال‌های گذشته با مشارکت بالای خود یاری‎رسان مدیریت شهری باشند.

 

صوفی: خدمات رسانی 250 دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین در زمستان

شهردار همدان نیز در حاشیه این مانور گفت: هرسال در آذرماه و با توجه به نزدیک شدن به فصل بارش برف، شهرداری همدان با برگزاری مانور برف‌روبی و استفاده از ماشین‌آلات سبک و سنگین مخصوص این کار، ظرفیت‌ها و آمادگی کامل مدیریت شهری در این زمینه را به اطلاع شهروندان می‌رساند.

عباس صوفی در این خصوص افزود: با توجه به اینکه همدان یک شهر سردسیر است، لازم است با اقدامات و تدابیر از پیش تعریف‌شده و همچنین آمادگی کامل در زمان بارش برف، بتوانیم خدمات‌رسانی شایسته و مطلوبی را به شهروندان ارائه دهیم.

وی با بیان آمادگی کامل نیروهای شهرداری در خصوص ارائه خدمات به شهروندان افزود: مانور عملیات برف‌روبی و استفاده از ماشین‌آلات سبک و سنگین مجموعه مدیریت شهری همدان و بخش خصوصی با حضور رئیس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد که شاهد آماده‌باش کامل نیروها و همچنین تجهیزات لازم در این حوزه بودیم.

وی در ادامه ضمن تقدیر از حمایت‌های اعضای شورای اسلامی شهر و پیگیری‌های معاونت خدمات شهری، مدیران مناطق و سازمان مدیریت پسماند در این خصوص، گفت: امسال با تدابیر اندیشیده شده، تعداد 250 دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین شامل گریدر، لودر، کمپرسی، باب‌کت و خاور با استفاده از 750 نیرو وظیفه برف روبی، پاک سازی، نمک پاشی و یخ زدایی معابر اصلی و فرعی شهر همدان را در مواقع لزوم برعهده ‌دارند.

صوفی در ادامه خواستار مشارکت شهروندان در عملیات برف‌روبی معابر شد و بیان کرد: شهروندان در سال‌های گذشته با مشارکت و همراهی خود یاری‎رسان مدیریت شهری بوده‌اند و من به‌نوبه خود قدردان شهروندان مسؤولیت‌پذیر همدانی هستم و امسال نیز درخواست دارم شهروندان در این حوزه نقش شهروندی خود را به بهترین شکل به منصه ظهور برسانند.‌

وی در همین خصوص تصریح کرد: از شهروندان درخواست داریم در زمان بارش برف از تردد با خودروهای شخصی خودداری کنند و تا حد اماکن از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و خودروهای خود را به لاستیک‌های یخ‌شکن، زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی مجهز و از پارک خودروهای خود در حاشیه معابر خودداری کنند تا عوامل و نیروهای خدمات شهری و ماشین‌آلات برف‌روبی نسبت به پاک‌سازی به‌موقع معابر شهر اقدام کنند.

 

گردان: تقدیر از شهرداری برای تهیه ماسه شسته به منظور برف‌روبی معابر

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این بازدید گفت: در هر عملیاتی پیش‌بینی شرایط و آمادگی تجهیزات و عوامل انسانی، اجرای به‌موقع عملیات و خدمات‌رسانی بعد از عملیات اجرایی مورد توجه است که خوشبختانه امروز شاهد آمادگی کامل مجموعه مدیریت شهری همدان در حوزه برف‌روبی و پاک‌سازی معابر شهری در فصل بارش هستیم.

کامران گردان افزود: در حوزه تجهیزات و ماشین‌آلات سبک و سنگین و همچنین خرید شن و ماسه تدابیر لازم به‌درستی اندیشیده شده است و امید می‌رود که در فصل بارش برف و نزولات آسمانی شاهد خدمات‌رسانی مناسبی به شهروندان باشیم.

وی در ادامه گفت: شهرداری همدان امسال در حرکتی شایسته و درخور توجه اقدام به خرید و تهیه ماسه شسته برای برف‌روبی معابر شهر کرده است که این موضوع در کاهش آلودگی هوا و کاهش گردوغبار در بعد از عملیات برف‌روبی معابر بسیار حائز اهمیت است که جای تقدیر دارد.

عضو شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: رانندگان ماشین‌آلات سبک و سنگین شهرداری و بخش خصوصی از معابر اصلی و فرعی و تأسیسات شهری مناطق چهارگانه بازدید میدانی خواهند داشت تا در موقع بارش برف با آمادگی کامل و شناسایی مناطق پُرخطر، از چالش‌های احتمالی که در برخی از معابر وجود دارد، تا حد امکان جلوگیری کنند.

 

علی ضمیر: امسال مشکل سیلاب‌ و ‌ روان آب‌ نداریم

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز از آمادگی کامل نیروها و تجهیزات شهرداری همدان در هنگام بارش‌ها خبر داد و گفت: خوشبختانه با همراهی اعضای شورای اسلامی شهر، حمایت‌های جدی شهردار همدان و تدابیر اندیشیده‌شده و تلاش نیروهای ستاد برف‌روبی و نمک‌پاشی، امسال نیز به دنبال آن هستیم تا با آمادگی کامل تجهیزات و ماشین‌آلات و نیروهای خدمات‌رسان، در کوتاه‌ترین زمان عملیات برف‌روبی، پاک‌سازی، نمک‌پاشی و یخ‌زدایی معابر اصلی و فرعی را انجام دهیم.

وحید علی‌ضمیر در ادامه بر لزوم تسریع در خدمات‌رسانی به شهروندان تأکید کرد و گفت: امسال اقدام قابل توجهی در ستاد عملیات زمستانی انجام شد که برای برف روبی از نمک کوهستان استفاده شده که ضمن تسریع در یخ زدایی ضرر کمتری نیز خواهد داشت.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص بارش باران در دو هفته گذشته اعلام کرد: با تدابیر انجام شده برای لای روبی رودخانه‌ها و پوشش رودخانه‌ها در همدان اقدامات قابل توجهی انجام شده تا مانع از بروز سیلاب شود.

وی همچنین اشاره کرد: با توجه به مدیریت روان آب‌ها و سیلاب‌ها اصلاحاتی صورت گرفته که انتقال سیلاب در کوی محمدیه از جمله این اصلاحات بوده و امسال به اتمام رسید در همین راستا سیل برگردان غربی همدان را در دستور کار داریم که پیش‌بینی مجموعه مدیریت شهری این است که امسال مشکل سیلاب‌ها و ‌ روان آب‌ها نداشته باشیم.

وی افزود: شهروندان همدانی هرگونه درخواست و مشکل در رابطه با برف‌روبی معابر اصلی و فرعی را از طریق سامانه 137 شهرداری همدان در میان بگذارند تا عوامل مدیریت شهری نسبت به رفع مشکل احتمالی اقدام کنند.

مدیر خدمات شهری شهرداری همدان نیز با اعلام آماده باش 750 نیروی شهرداری در عملیات زمستانی تصریح کرد: عملیات زمستانی در همدان از اول آذر ماه آغاز شده و تا آخر فروردین ماه به دلیل شرایط جوی ادامه خواهد داشت.

مرتضی رضایی با اشاره به تجهیزات موجود در ستاد عملیات زمستانی افزود: امسال 12 ذستگاه باب کت، 7 دستگاه گریدر، 10 دستگاه نمک پاش و 43 دستگاه تیغه برف روب تجهیزات اختصاصی شهرداری است که در کنار آن تعداد زیادی ماشین آلات بخش خصوصی نیز به صورت استیجاری در ستاد عملیات زمستانی فعال خواهد بود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: