صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ شهروندی صفحه 8 : فرهنگی

۱۰
آبان
۱۳۹۹

شماره
۴۶۴۹

امروز: ۱۱ (آبان) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Sunday 2020 (Nov) 01

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: روز شنبه، حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس، نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان و مدیر منطقه چهار شهرداری همدان از روند اجرای پروژه‌های عمرانی کوی فرهنگیان بازدید کردند.
به گزارش هگمتانه، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از پرو‌ژه‌های مختلف شهرداری در کوی فرهنگیان گفت: خدمت‌رسانی روزانه شهرداری همدان به شهر و شهروندان، جای بسی تقدیر دارد و نیاز است که همین روند که مدتی است در کوی فرهنگیان آغاز شده ادامه پیدا کند تا بعد از چند سال وضعیت این کوی به وضعیتی قابل قبول برسد.
حمیدرضا حاجی‌بابایی به مشکلات رودخانه‌ها در کوی فرهنگیان که منشأ بوی نامطبوع است اشاره کرد و گفت: این وضعیت در شأن شهروندان این منطقه نیست و امید است به همت شهرداری این پروژه هرچه زودتر به اتمام برسد و همه دستگاه‌های متولی در حل این مشکل قدم مثبت بردارند.
وی همچنین به اجرای پروژه‌های بسیار خوب و اثرگذار در کوی فرهنگیان اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها باعث تسهیل در عبور و مرور و رفع معضلات ترافیکی می‌شود که با اتمام و بهره‌برداری از آن‌ها تأثیر و فوایدشان برای شهروندان ملموس خواهد شد.
نماینده مردم همدان در مجلس ضمن تقدیر از آسفالت و بهسازی معابر در این کوی گفت: لازم است شورای اسلامی شهر همدان در سال آینده بودجه مضاعفی برای این منطقه درنظر بگیرد تا شهرداری بتواند با توان بیشتری این مسیر خدمت‌رسانی را ادامه دهد.
رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس همچنین با اشاره به اهمیت پرداخت به موقع عوارض شهرسازی و نوسازی گفت: عوارض پرداختی مردم به شهرداری ازجمله مواردی است که منافع آن به‌طور مستقیم به خودشان برمی‌گردد و لازم است تمهیداتی درنظر گرفته شود که تعادل بودجه در مناطق پردرآمد و کم‌درآمد برقرار شده و نتیجه آن توجه بیشتر به مناطق محروم شود.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این بازدید ضمن اشاره به اینکه ساکنان کوی فرهنگیان اغلب از نخبگان و فرهنگیان هستند گفت: معابر پیاده‌رو و سواره‌رو در کوی فرهنگیان با فرسودگی مواجه بود که در سال 1399، بودجه این منطقه با نگاهی ویژه تصویب شد.
اکبر کاووسی‌امید با اشاره به اینکه تاکنون در اجرای آسفالت برخی معابر، جالیز‌ پیاده‌رو و نیز اصلاح میدان معلم، اقدامات خوبی از سوی شهرداری منطقه چهار انجام شده است تأکید کرد: امید است تا انتهای سال، بقیه پروژه‌های این کوی از قبیل احداث پروژه 45 متری دسترسی بلوار آیت‌الله نجفی به کوی فرهنگیان و پوشاندن رودخانه‌ها به اتمام برسد.
وی با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی زمان‌بر است گفت: باتوجه به مشکلات اقتصادی و رکودی که در جامعه وجود دارد، شهرداری همدان با قوت به اجرای پروژه‌های مختلف در شهر مشغول است و لازم است شهروندان باهمدلی و صبوری بیشتر شهرداری را در عمران و آبادانی شهر همدان یاری دهند.
کاووسی‌امید ضمن اشاره به اینکه خصلت بارز شهرداری منطقه چهار این است که صاحب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند مدت است، گفت: برنامه پیشنهادی 5 ساله شهرداری منطقه چهار در فصل برنامه‌های میان‌مدت قابل تقدیر است.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: فکر و اندیشه‌های بلند شهرداری منطقه چهار در برنامه‌های بلندمدت بسیار ستودنی‌ است که نمونه بارز آن تملک پارک 60 هکتاری آمادای است که با اجرای آن رفاه و تفریح برای شهروندان گسترش خواهد یافت و تأثیرات مهم و اثرگذاری برجای خواهد گذاشت.
مدیر منطقه چهار شهرداری همدان نیز در ادامه این بازدید گفت: پروژه‌های خوب و متعددی در یک سال اخیر در کوی فرهنگیان اجرا شده که در سال‌های گذشته بی‌نظیر بوده و امید است بعد از اتمام و بهره‌برداری، شهروندان طعم خوش خدمت را در این منطقه بچشند.
مجید یوسفی‌نوید با اشاره به اینکه محدودیت‌هایی در بودجه شهرداری منطقه چهار وجود دارد ابراز کرد: خوشبختانه مشکلات اقتصادی نتوانست جلوی خدمت‌رسانی شهرداری را بگیرد و توانستیم اقدامات خوبی را در راستای بهسازی و نوسازی معابر و نیز اجرای پروژه‌های متعدد در کوی فرهنگیان انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه هنوز تا رسیدن به نتیجه مطلوب در کوی فرهنگیان راه بسیاری در پیش است گفت: شهرداری منطقه چهار به مشکلات و نواقص در منطقه به خوبی واقف است ولی کمبود اعتبارات موجب شده تا پروژه‌ها با اولویت اجرا شوند.
مدیر منطقه چهار شهرداری همدان در ادامه به بوی نامطبوع رودخانه‌ها در این منطقه اشاره کرد و گفت: با توجه به خطرات احتمالی درخصوص سیلاب و بارش‌های شدید از پوشاندن رودخانه‌ها منع شدیم که نهایتا قرار شد با کمک و حمایت مالی از سوی دکتر حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس به دال‌گذاری رودخانه‌ها اقدام شود که درصورت بروز خطر قابل جابجایی باشد.
یوسفی نوید در پایان با قدردانی از صبوری شهروندان در اجرای پروژه‌ها تأکید کرد: شهرداری منطقه چهار با تمام توان پروژه‌های عمرانی و خدماتی را در کوی فرهنگیان ادامه خواهد داد تا شهروندان در این منطقه بتوانند از امکانات شهری بیشتری بهره ببرند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: