صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ شهروندی صفحه 8 : فرهنگی

۱۰
آبان
۱۳۹۹

شماره
۴۶۴۹

امروز: ۱۱ (آبان) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Sunday 2020 (Nov) 01

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیر منطقه یک شهرداری همدان از اختصاص 80 میلیارد ریال به احداث و بهسازی مسیل‌های شهری در این منطقه خبر داد.
به گزارش هگمتانه، طی سالیان اخیر بارش‌های شدید باران و برف و نبود زیر ساخت‌های مناسب برای هدایت این بارش‌ها باعث به وجود آمدن خطرات و خسارت‌های بسیاری در کشور شده است. از این رو ایجاد بستر مناسب برای رودخانه‌ها و استانداردسازی نهری‌های آب در شهرها بسیار ضروری و با اهمیت است.
در سال گذشته شهرداری منطقه یک برای جلوگیری از ایجاد بحران یک هزار متر از قنات‌ها و رودخانه‌های این منطقه را لای‌روبی و مرمت کرد که خوشبختانه علی رغم بارش‌های سال گذشته شاهد مشکلی در این زمینه نبودیم.
در این خصوص گفت و گویی را با مسعود دهبانی صابر مدیر منطقه یک شهرداری پیرامون در نظر گرفتن تمهیدات سال جاری در این منطقه ترتیب دادیم که با هم می‌خوانیم:
دهبانی صابر با بیان اینکه توانمندسازی زیرساخت‌ها و افزایش تاب آوری شهر در مقابل بحران‌های طبیعی یکی از اهداف مهم در منطقه یک است، گفت: از سال گذشته با استفاده از نیروهای متخصص بیش از یک‌هزار متر از رودخانه‌های منطقه لای‌روبی و بازسازی شد که خوشبختانه شهروندان بدون هیچ گونه مشکلی فصول پاییز و زمستان را پشت سر گذاشتند.
مدیر منطقه یک شهرداری همدان بیان کرد: از ابتدای سال جاری احداث و بهسازی مسیل‌های منطقه یک با در نظر گرفتن بودجه 80 میلیارد ریالی آغاز شده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به پروژه دیوارکشی رودخانه‌های دره مراد بیگ و بلوار کاج، هدایت آب‌های سطحی خیابان جوادیه، بازسازی و لای‌روبی رودخانه‌های زیرزمینی سطح منطقه، حفر چاه و نوکنی قنوات، واحداث و مرمت نهری‌ها در خیابان‌های مختلف اشاره کرد.
وی با اشاره به عملیات دیوارکشی رودخانه دره مراد بیگ گفت: دیوارکشی‌های این رودخانه به اتمام رسیده است و هم اکنون عملیات بتن ریزی اجرای فوندانسیون کف و بندکشی دیوارها در حال اجراست.
وی همچنین بیان کرد: در رودخانه بلوار کاج نیز خاک‌برداری‌های لازم برای ایمن سازی حریم رودخانه صورت پذیرفته و اجرای سنگ‌کاری دیواره‌ها آغاز شده است.
مدیر منطقه یک شهرداری همدان گفت: از ابتدای سال جاری عملیات احداث و مرمت نهری‌ها نیز در خیابان‌های منطقه که می‌توان به خیابان‌های مهدیه، ابوطالب کوی شهید مدرس، جهاد، میرزاده عشقی، کوی خاتم، ورزشگاه، بوعلی، اسلامیان و.... اشاره کرد آغاز شده است تا با هدایت درست آب‌های سطحی احتمال وقوع آب‌گرفتگی به پایین‌ترین حد ممکن برسد.
دهبانی صابر با بیان اینکه در زمان بارش‌های شدید یکی از مهم‌ترین دلایل طغیان و آب‌گرفتگی عدم لای‌روبی درست کانال‌ها و رودخانه‌های زیرزمینی است گفت: در سال جاری با استفاده از برنامه زمان بندی صورت گرفته لای‌روبی و مرمت این رودخانه‌ها به صورت منظم انجام خواهد شد تا در سال جاری نیز مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: