صفحه 1 : فرهنگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ شهروندی صفحه 8 : فرهنگی

۱۰
آبان
۱۳۹۹

شماره
۴۶۴۹

امروز: ۱۱ (آبان) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Sunday 2020 (Nov) 01

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: با شیوع کرونا رکود در مشاغل را شاهد بودیم اما بقیه مشاغل بعد از مدتی به روال قبلی بازگشتند اما گردشگری همچنان تعطیل است و تا سال‌های بعد نیز آثار و تبعات این رکود ادامه دارد.
به گزارش هگمتانه، علی خاکسار روز چهارشنبه اظهار کرد: از خسارت 130 میلیارد تومانی به گردشگری این استان خبر داد و گفت: مراکز اقامتی و کسب و کارهای وابسته به این صنعت با شیوع ویروس کرونا دچار آسیب‌های جدی شده اند.
وی افزود: گردشگری همدان فصلی است و بخش اعظمی از درآمد یک ساله تأسیسات گردشگری و کسب و کارهای وابسته به این صنعت در نیمه اول سال محقق می‌شود.
وی اضافه کرد: با شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه سال گذشته بیشترین آسیب به کسب و کارهای گردشگری وارد شد زیرا بقیه مشاغل بعد از مدتی به روال قبلی بازگشتند اما گردشگری همچنان تعطیل است و تا سال‌های بعد نیز آثار و تبعات این رکود ادامه دارد.
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با اشاره به خسارت‌های سنگین کرونا به فعالان این بخش افزود: برخی از مراکز اقامتی با صبوری و نجابت خود چراغ گردشگری را روشن نگه داشته و از اندوخته‌های پیشین هزینه‌های خود را پرداخت می‌کنند.
خاکسار خاطرنشان کرد: از اسفند سال گذشته تاکنون تنها 10 درصد از ظرفیت مراکز اقامتی استان پر بوده و این به معنی بی‌میلی مردم برای سفر و در یک کلام تعطیلی بخش گردشگری است.
خاکسار افزود: تسهیلاتی برای جبران خسارت وارد شده پرداخت شد که به دلیل سود بالا و نداشتن مدت زمان تنفس، گره‌ای از مشکلات آسیب دیدگان باز نکرد و آن‌ها هنوز به درآمد و فعالیتی نرسیده‌اند تا توان بازپرداخت اقساط را داشته باشند.
وی از تدارک بسته حمایتی توسط وزارت متبوع خبر داد و گفت: این بسته برای کسانی که تعدیل نیرو نکرده و اشتغال خود را حفظ کرده‌اند در حال تدوین است که امیدواریم مؤثر باشد.
به گفته معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با توجه به ممنوعیت و محدودیت مسافران خارجی، مسافرت‌های داخلی باید رونق بگیرد تا تأسیسات اقامتی و تفریحی استان به روال سابق بازگردد.
به نقل از ایرنا، خاکسار به مردم اطمینان خاطر داد که تمام مراکز اقامتی همدان زیر نظر تدابیر و نظارت‌های بهداشتی است و شیوه نامه‌های بهداشتی به طور کامل اجرا می‌شود و برای استفاده از این اماکن هیچ نگرانی وجود ندارد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: