صفحه 1 : خبر همدان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : باغبان صفحه 8 : فرهنگی

۶
آبان
۱۳۹۹

شماره
۴۶۴۶

امروز: ۶ (آبان) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2020 (Oct) 27

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: آئین افتتاح پارک شهید ارسلان عزیزی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، و ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین شهروندان با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر همدان، مدیر منطقه سه شهرداری همدان و سایر مسؤولان برگزار شد.
به گزارش هگمتانه، نام‌گذاری این محل با پیشنهاد واحد فرهنگی شهرداری منطقه 3 و تأیید کمیته نام‌گذاری به نام یکی از شهدای والا مقام تفحص که در خرمشهر به این مقام رفیع نائل آمد انجام شد.
این بوستان محله‌ای با برنامه‌ریزی و تلاش شبانه روزی بخش‌های مختلف شهرداری منطقه 3 در مدت زمان 72 ساعت طراحی، انجام و به بهره برداری رسید.
شهردار همدان در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: بالا بردن سطح کیفیت زندگی شهروندان با رویکرد توسعه متوازن و عدالت محورانه پروژه‌های عمرانی در تمام نقاط شهر در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.
عباس صوفی با بیان اینکه ایجاد پارک‌ها با رویکرد افزایش شور و نشاط اجتماعی، ایجاد چهره مناسب در مناطق مختلف و توسعه فضای سبز انجام می‌شود خاطرنشان کرد: پارک شهید عزیزی نیز در همین راستا و با استقرار امکانات مختلف برای رفاه حال اهالی این محله مدنظر قرار گرفته است.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه رفیع شهدای دفاع مقدس افزود: شهرداری در مناسبت‌های مختلف سال اعم از ایام محرم و هفته دفاع مقدس در کنار سایر مجموعه‌های فرهنگی اقدامات متنوعی را انجام داده است.
صوفی در پایان تأکید کرد: فضاسازی، نصب یادمان شهدا در اکثر نقاط شهر، برپایی نمایشگاه و برگزاری نشست‌هایی با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اقدامات مهم شهرداری در هفته دفاع مقدس محسوب می‌شود.
نایب رئیس شورای اسلام شهر همدان نیز ضمن اهمیت توجه به جایگاه رفیع شهدای 8سال دفاع مقدس اقدامات شهرداری را در حوزه ترویج ارزش‌های دینی بی نظیر توصیف و تصریح کرد: انجام این‌گونه پروژه‌ها با محوریت ایجاد رفاه برای شهروندان و به استناد بودجه مصوب شورا در دستور کار قرار دارد. اکبر کاووسی‌امید در ادامه اضافه کرد: خوشحالیم که پروژه‌های عمرانی در شهر با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام می‌شود و این موضوع در زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای عزیز و خانواده‌های محترمشان بسیار حائز اهمیت است.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و امور مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز ضمن تشکر از مدیر منطقه سه شهرداری و تمامی کارکنان این مجموعه، گفت: سرعت بالا و جهادی گونه بودن پروژه‌ها در منطقه سه که با کیفیت توأم شده، رضایتمندی شهروندان را به دنبال داشته است و این موضوع بسیار ارزشمند است.
حمید بادامی نجات در ادامه با اشاره به سرعت انجام پروژه در این منطقه افزود: اقدامات خوبی در زمینه توسعه سرانه فضای سبز در این منطقه انجام شده است که این موضوع در کوی شهید مدنی به دلیل تراکم بالای جمعیت چشمگیر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: پارک شهید ارسلان عزیزی نیز با همین رویکرد با سرعت بالا و با هدف افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد شور و نشاط بین شهروندان افتتاح شده است.
رئیس کمیسیون نظارت، حقوقی و اداری شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه احداث پارک‌های منطقه‌ای و محلی در سه سال گذشته در دستور کار بوده است اضافه کرد: این موضوع با هدف توسعه فضای سبز و با هدف ایجاد فضایی برای گذران ساعات خوش و ایجاد شور و نشاط برای شهروندان انجام شده است که خوشبختانه مجموعه شهرداری نیز در این زمینه عملکرد مناسبی از خود برجای گذاشته است.
علی فتحی در ادامه، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به خانواده شهیدان، جانبازان و ایثارگران خاطرنشان کرد: سرعت عمل، کیفیت، تلاش شبانه روزی در کنار ایجاد توازن در پروژه‌‌های عمرانی از خصوصیات بارز شهرداری منطقه سه محسوب می‌شود و این موضوع رضایتمندی شهروندان را به دنبال داشته است که افتتاح پارک با نام مبارک شهید ارسلان عزیزی در 72 ساعت یکی از مصادیق اینگونه پروژه‌ها است.
وی ابراز کرد: ارتقا کیفیت زندگی شهروندان و توسعه پایدار شهر همدان در نقاط مختلف از سیاست‌های اصلی شورای شهر و شهرداری است که با تمام توان به دنبال تحقق این موضوع هستیم.
مدیر منطقه سه شهرداری همدان نیز در حاشیه برگزاری مراسم افتتاح بوستان محله‌ای شهید عزیزی ضمن ارج نهادن به جایگاه رفیع شهدا گفت: این پروژه با ابعاد 3هزار مترمربع و با امکاناتی نظیر وسایل بازی، نیمکت و روشنایی در سریع‌ترین زمان ممکن، ظرف مدت 72 ساعت به بهره برداری رسید.
محمدرضا فیضی‌منش در ادامه اظهار کرد: توسعه فضای سبز با محوریت ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین اهالی مناطق مختلف و ایجاد سیمای مناسب از اولویت‌های کاری شهرداری منطقه 3 محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با افتتاح این پروژه شاهد وجود 19 پارک در مناطق مختلف کوی شهید مدنی هستیم و با برنامه‌ریزی انجام شده یک هکتار از پارک 6 هکتاری گلستان به بهره برداری خواهد رسید. فیضی‌منش در پایان با بیان اینکه نام‌گذاری این محل با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تأیید کمیته نام گذاری انجام شده است اضافه کرد: گونه‌های مختلف گیاهی از قبیل افرای چند ساله، رز هفت گیاه، توکا و شیر خشت در این پارک به کار برده شده است.
پدر شهید ارسلان عزیزی نیز در این مراسم ضمن تشکر از شهرداری منطقه سه به دلیل نام‌گذاری این بوستان احساس وصف ناپذیر خود را به گونه‌ای جالب بیان کرد و افزود: ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت در کنار زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا بسیار ارزشمند است.
پدر شهید عزیزی ادامه داد: امیدواریم این گونه اقدامات در سطحی گسترده‌تر در تمامی جامعه انجام شود و عملکرد شهرداری الگوی سایر ارگان‌ها در این زمینه قرار گیرد.
به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه سه، در پایان این مراسم از خانواده شهید ارسلان عزیزی و جمعی از کارکنان شهرداری منطقه سه با اهدا لوح یادبود و هدایای معنوی تجلیل به عمل آمد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: