صفحه 1 : خبر همدان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : باغبان صفحه 8 : فرهنگی

۶
آبان
۱۳۹۹

شماره
۴۶۴۶

امروز: ۶ (آبان) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2020 (Oct) 27

عناوین صفحههگمتانه، گروه خبر همدان: امام جمعه همدان تأکید کرد: در فضای سیاسی معضلات اخلاقی وجود دارد اما باید بدانیم که به اندازه مسؤولیت خود باید مراقب رعایت اخلاق باشیم و تقوا را رعایت کنیم.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، آیت‌ا... حبیب الله شعبانی در خطبه‌های نماز جمعه همدان با بیان اینکه اگر مسؤولی رعایت اخلاق نداشته باشد شرعاً نمی‌تواند مسؤولیت بگیرد، گفت: برخی رسانه‌ها نیز به دنبال تضعیف مجلس هستند که این کار درستی نیست، مردم به نظارت و دقت بیشتر در امور اجرائی و اقتصادی نیاز دارند.
امام جمعه همدان بیان کرد: در سخنرانی رهبر انقلاب به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس نکات مهمی وجود داشت؛ از جمله اینکه کشور ما در جنگ‌های ادوار مختلف همواره شکست خورده بود که در تاریخ همه ثبت شده است و سلسله‌ها و حکمرانان از اغیار ضربه‌های مهلک خورده بودند، ساخت جنگ افزار نیز جزو توانمندی‌های ایرانیان نبوده و در دوره قبل از انقلاب نیز همه تسلیحات از بیگانگان خریداری می‌شد؛ اما امروز نظام اسلامی قدرت‌های پوشالی دنیا را به سخره گرفته است و دفاع مقدس نشان داد ولایت فقیه این امت را متحول کرده و شرایط با تدابیر امام راحل طوری شد که وجبی از خاک مملکت از دست نرفت.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه امام امت مقاومت و اتکا و ایمان به خدا و پیغمبر را در وجود مردم نهادینه کرد، افزود: جهت گیری مردم با امام همسو شد و جنگ برای اسلام رقم خورد و این از معجزات امام(ره) بود که با ایجاد تحول در وجود جوانان اتفاق افتاد و ابهت استکبار شکسته شد.
وی با اشاره به توصیه رهبر انقلاب مبنی بر مراقبت‌های لازم در ایام کرونایی بیان کرد: این توصیه را باید نصب العین قرار دهیم، در همدان در این زمینه شرایط مطلوبی حاکم است و در استانداری هم مسؤولان اذعان دارند که در نمازهای جمعه استان همه شرایط و تدابیر بهداشتی رعایت شده بنابراین به احتمال زیاد اقامه نماز جمعه استمرار دارد اما از همه مردم می‌خواهیم رعایت کنند و به فکر زحمات کادر درمان باشند.
آیت‌ا... شعبانی با بیان اینکه یکی از نشانه‌های حکمت اطاعت از خداست، ابراز کرد: یکی از آرزوهای اهل جهنم این است که‌ای کاش در دنیا اهل اطاعت از پروردگار بودیم. وی ادامه داد: اطاعت از خدای متعال دشواری‌هایی دارد اما در حقیقت برای فردی که عامل به آن است سعادت را رقم می‌زند.
امام جمعه همدان بیان کرد: در قرآن کریم آمده اهل صبر بلند خواهند شد و خواهند گفت ما صابریم که خداوند این دسته از انسان‌ها را به بهشت خود فرا می‌خواند و رهسپار بهشت می‌کند، و آنها در جواب ملائکه می‌گویند ما اطاعت از خدا و تسلیم در برابر اراده الهی را سرلوحه خود قرار داده ایم.
وی ادامه داد: لقمان به فرزند خود چند توصیه داشته از جمله اینکه به اندازه بودنت در دنیا تلاش کن، برای آخرتت به اندازه بقا در آنجا ذخیره بفرست، به اندازه نیازت به پروردگار تسلیم باش و اطاعت کن، به اندازه تحملت در جهنم گناه کن و اگر قصد معصیت داشتی جایی برو که خدا تو را نبیند.
امام جمعه همدان از استقرار میز خدمت توسط نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با حضور شهردار و مدیران مناطق چهارگانه قدردانی کرد و افزود: این اقدام ارزشمند شایسته قدردانی است و انتظار حضور بقیه مسؤولان در مواجهه با مردم را داریم تا مایه امیدواری شود.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: