صفحه 1 : خبر همدان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : باغبان صفحه 8 : فرهنگی

۶
آبان
۱۳۹۹

شماره
۴۶۴۶

امروز: ۶ (آبان) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2020 (Oct) 27

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به ایجاد دو موزه منطقه‌ای غرب کشور و موزه هنرهای معاصر در همدان گفت: همدان به گنجینه‌های عظیم موزه‌ای تبدیل می‌شود.
به گزارش هگمتانه، حمیدرضا حاجی‌بابایی ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح موزه منطقه‌ای غرب کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این موزه منطقه‌ای کل استان‌های غرب کشور را پوشش می‌دهد و برای تکمیل به 35 میلیارد تومان نیاز دارد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 40 میلیارد اعتبار برای پروژه آماده شده یعنی حتی اعتبار اضافی هم در نظر گرفته شده است افزود: بر اساس مصوبه مجلس قرار است در کشور 12 موزه منطقه‌ای احداث شود که موزه منطقه‌ای همدان یکی از آنهاست.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: بودجه سال 96 که 80 میلیارد ریال بود دیر ابلاغ شد و سال 1397 نیز 100 میلیارد ریال برای آن اختصاص یافت که در مجموع 180 میلیارد ریال به این موزه اختصاص یافته بود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر برای این موزه هم زمان با اختصاص 35 میلیارد تومان به موزه هنرهای معاصر همدان 40 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.
حاجی‌بابایی اظهار کرد: با توجه به ایجاد دو موزه منطقه‌ای غرب کشور و موزه هنرهای معاصر در همدان در آینده استان دارای گنجینه‌های عظیم موزه‌ای خواهد شد.
وی گفت: در حال حاضر محورهای گردشگری در همدان با تأکید بر طرح جامع و نوع ساخت و سازها مشخص شده که این مهم اقدامات خوبی را برای همدان رقم می‌زند و شاهد آن هستیم پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین به سرعت به سمت مسیرهای توسعه حرکت می‌کند.
رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: هر گوشه از همدان قابلیت این را دارد که به یک موزه برای به نمایش گذاردن عرصه‌های ملی و بین‌المللی تبدیل شود.
وی با بیان اینکه این موزه کل منطقه را زیر پوشش قرار خواهد داد و اقداماتی که برای به ثمر رسیدن آن انجام شده است به مثابه سرمایه‌گذاری است گفت: تکمیل موزه منطقه‌ای غرب کشور از لحاظ تأمین پول و اعتبار هیچ مشکلی ندارد.

 پیمانکار باید پای کار و وعده خود برای اتمام پروژه تا خرداد 1400 باشد
حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه قول تأمین اعتبار را برای تکمیل پروژه می‌دهم و هیچ مانعی برای پرداخت آن نداریم گفت: اینجا اعلام می‌کنم حالا دیگر پیمانکار باید پای کار و وعده خود برای اتمام پروژه تا خرداد 1400 باشد.
وی اضافه کرد: مخزن امن اشیای فرهنگی و تاریخی محل جمع‌آوری و نگهداری تمام اشیای عتیقه‌ای است که در منطقه غرب کشور وجود دارد و این اشیا در موزه منطقه‌ای در مجاورت تپه هگمتانه در استان گردشگری همدان به نمایش در می‌آید.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طرح احداث موزه منطقه‌ای با 180 میلیارد ریال اعتبار مراحل ادامه کار را آغاز کرده و با رفع موانع موجود، تکمیل می‌شود‌.
به نقل از فارس، وی با اشاره به اینکه هفته آینده روند تکمیل این موزه با قوت فعال و مخزن امن نیز امسال افتتاح می‌شود گفت: پیش‌بینی بر این است موزه منطقه‌ای همدان سال آینده افتتاح شود تا یکی از بزرگ‌ترین منابع گردشگری و جذب مسافر برای استان همدان باشد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: