صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : سبک زندگی صفحه 8 : فرهنگی

۱
مهر
۱۳۹۹

شماره
۴۶۲۰

امروز: ۱ (مهر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2020 (Sep) 22

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی با بیان اینکه عرضه نوشت‌افزار قاچاق ادامه دارد، گفت: هرگونه تأخیر در واردات مواد اولیه موجب توقف تولید می‌شود.
به گزارش هگمتانه، موسی فرزانیان در رابطه با وضعیت تولید نوشت افزار داخلی، گفت: در حال حاضر تولید برخی اقلام از قبیل مداد، خودکار، مداد تراش و پاک‌کن در داخل کشور انجام می‌شود اما در زمینه تولید برخی اقلام فعلا در ابتدای راه هستیم، بنابراین در برخی اقلام نوشت افزار هنوز نیاز وارداتی وجود دارد.

 افزایش سهم تولید نوشت افزار داخلی
رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی بیان کرد: طی دو سال اخیر سهم تولید داخلی نوشت‌افزارهایی مانند مداد، خودکار، تراش و پاک‌کن از 20 به 80 درصد رسیده است.
وی با اشاره به تولید ماژیک وایت برد در داخل کشور بیان کرد: تولید این کالا اخیرا در کشور آغاز شده در حالی که ماژیک انواع مختلفی دارد و هنوز در انواع دیگر آن در داخل کشور تولیدی نداشته ایم در حالی که به دلیل تولید این نوع از ماژیک تولید واردات انواع ماژیک متوقف شده است.
فرزانیان در مورد واردات نوشت افزار قاچاق بیان کرد: نمی‌توان اطمینان کامل داشت که واردات قاچاق در این بخش وجود ندارد اما با توجه به افزایش نرخ ارز، واردات قاچاق بسیاری از کالاها به خصوص کالاهایی که تولید آن در داخل انجام می‌شود اصلا صرفه اقتصادی ندارد و با توجه به قیمت بالای این کالاها تقاضایی نیز برای آن وجود ندارد، بنابراین طبیعی است که واردات قاچاق نیز کاهش یابد.

 واردات قاچاق نوشت افزار کاملا متوقف نشده است
رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی بیان کرد: اما در کالاهایی که ثبت سفارش آنها ممنوع است و از طرفی تقاضا برای آن وجود دارد به خصوص لوازم نوشت افزار مهندسی ممکن است واردات قاچاق وجود داشته باشد.
وی در رابطه با مواد اولیه بیان کرد: تولید نوشت افزار نیازمند مواد اولیه است در حالی که مشکلات ارزی منجر به ایجاد وقفه در تولید می‌شود و این موضوع فعالیت کارگاه‌های تولیدی را بامشکل مواجه می‌کند.
فرزانیان اظهار کرد: در ابتدای امسال مشکلاتی در ترخیص و تأمین مواد اولیه وجود داشت اما به مرور حل شد بنابراین ممکن است در شرایط فعلی تأمین مواد اولیه با تاخیر انجام شود که این تاخیر موجب توقف موقتی تولید می‌شود که اصلا این قبیل توقف‌ها در تولید خوب نیست.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: