صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : سبک زندگی صفحه 8 : فرهنگی

۱
مهر
۱۳۹۹

شماره
۴۶۲۰

امروز: ۱ (مهر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2020 (Sep) 22

عناوین صفحه


هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: استان همدان در فصل بهار و تابستان با کاهش 70 درصدی حضور مسافران روبه‌رو بوده‌ است.
به گزارش هگمتانه، علی خاکسار با بیان اینکه شمار مسافران استان همدان قابل مقایسه با سال گذشته نیست، عنوان کرد: سال گذشته به ویژه در شهریورماه شاهد ضریب اشغال 80 درصدی هتل‌های همدان بودیم اما در حال حاضر این میزان به شدت کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه این شرایط متأثر از وضعیت شیوع ویروس کرونا است، گفت: ضریب اشغال تخت در برخی از هتل‌های همدان شاید به 20 درصد برسد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اضافه کرد: طبق بررسی‌ها در فصل بهار و تابستان در استان همدان با کاهش 70 درصدی مسافران روبه رو بوده‌ایم.
خاکسار در خصوص برگزاری جشنواره‌های ملی چون جشنواره شیره پزی «مانیزان» نیز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، هنوز برگزار شدن یا نشدن این جشنواره‌ها قطعی نشده است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، همدان با تأکید بر اینکه در این زمینه ستاد مقابله با کرونا در شهرستان‌های مربوطه باید تصمیم نهایی را بگیرد، عنوان کرد: مجموعه میراث فرهنگی در برگزاری این جشنواره‌ها متولی نیست و جامعه محلی برگزار کننده این جشنواره‌ها است و وظیفه ما در این مسیر، تنها هدایت و حمایت جامعه محلی است و برنامه‌های تبلیغاتی آنها را انجام می‌دهیم.
وی با بیان اینکه از مسؤولان ادارات میراث فرهنگی شهرستان‌های همدان درخواست شده تا پیگیر امر باشند، عنوان کرد: در صورت نیاز به هماهنگی برای برگزاری بخشی محدود از جشنواره همچون برپایی بازارچه‌های مربوط به آن آمادگی وجود دارد.
خاکسار با بیان اینکه برنامه‌های اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و غیره با رعایت شرایط خاص برگزار می‌شود، عنوان کرد: سفرها هم با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در حال انجام است و می‌توان جشنواره‌های ملی استان همدان را نیز به صورت محدود و با رعایت این موارد برگزار کرد اما هنوز در این زمینه تصمیم گیری نهایی به عمل نیامده است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های ملی در استان همدان موجب شده تا جوامع محلی پویاتر بوده و محصولات باغی خود را در خلال این جشنواره‌ها به صورت مستقیم عرضه کنند و نشاط اجتماعی که این روزها به آن نیاز داریم مهیّا شود بر همین اساس باید در خصوص برگزاری این جشنواره‌ها رایزنی‌ها مورد نیاز صورت گیرد.


روند افزایشی کرونا در همدان
افراد " منفی کاذب" قرنطینه
و ماسک را جدی بگیرند
هگمتانه، گروه خبر همدان: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: متأسفانه در روزهای اخیر روند ابتلا به کرونا روند افزایشی پیدا کرده است.
به گزارش هگمتانه، منوچهر کرمی با اشاره به ابتلای قطعی 3هزار و 982 مورد در استان به بیماری کووید19 اظهار کرد: تعداد مرگ و میر در بین مبتلایان به 521 مورد رسیده و تا پایان روز 25 شهریور ماه 449 بیمار با تشخیص بالینی در بیمارستان‌های سراسر استان بستری شده‌اند که متأسفانه این آمار بیانگر تداوم روند افزایش ابتلا در استان همدان است.
وی ضمن درخواست از هم‌استانی‌ها برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و کاهش ترددهای غیر ضروری به محل‌ تجمعات عنوان کرد: افراد با تست منفی در صورتی که دارای علامت هستند فرد ناقل و مثبت محسوب می‌شوند که اصطلاحاً به این دسته از افراد "منفی کاذب"گفته می‌شود و ملاک تشخیص قطعی در این افراد، تشخیص بالینی پزشک خواهد بود بنابراین باید قرنطینه خانگی و استفاده مداوم از ماسک را به مدت 2 تا 3 هفته رعایت بکنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در ادامه به آمار مبتلایان به تفکیک شهرستان‌ها اشاره و تصریح کرد: در هر یک از شهرستان‌های اسدآباد 109، بهار 281، تویسرکان 192، رزن و درگزین 159، فامنین 53، کبودراهنگ 245، ملایر 683، نهاوند 413 و همدان هزار و 648 مورد ابتلای قطعی به ثبت رسیده است.
وی همچنین بیان کرد: با وجود روند افزایشی در استان همدان، خوشبختانه هیچ‌یک از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز نیستند، 3 شهرستان نهاوند، تویسرکان و رزن دارای وضعیت نارنجی هستند که قطعا با همدلی مردم این شهرستان‌ها و سراسر استان جلوی موج همه گیری را با رعایت نکات بهداشتی خواهیم گرفت.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: