صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ شهروندی صفحه 8 : فرهنگی

۵
مهر
۱۳۹۹

شماره
۴۶۲۳

امروز: ۵ (مهر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Saturday 2020 (Sep) 26

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه ایران و جهان: رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای‌عالی قضایی نسبت به انتشار آگهی‌ها در خصوص "وکالت تضمینی" هشدار داد و خواستار پیگیری قضایی این وکلا شد.

آیت‌ا... سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح روز گذشته شورای ‌عالی قوه قضاییه، وضعیت نابسامان بازار و گرانی لجام‌گسیخته کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را رنج‌آور دانست و بر لزوم مدیریت بازار توسط دولت تأکید کرد.

 

دولت اجازه ندهد سودجویان با اخلال در بازار مردم را رنج دهند

رئیس قوه قضاییه گفت: متولیان کنترل بازار در وزارت صمت، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده نباید به افراد سوداگر، محتکر و گرانفروش فرصت دهند با سودجویی برای مردم دغدغه ایجاد کنند.

آیت‌ا... رئیسی با تأکید بر همکاری دستگاه قضا با دولت برای مدیریت بازار، تصریح کرد: کسانی که در خط مقدم کنترل بازار قرار دارند باید با جدیت به وظایف خود عمل کنند و اجازه ندهند مردم از نابسامانی بازار و قیمت‌های ناعادلانه آسیب ببینند.

 

 تمام مراحل دادرسی در همه پرونده‌ها قانونی طی می‌شود

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش درباره روند دادرسی و رسیدگی به پرونده‌های قضایی اظهار کرد: رسیدگی به پرونده‌ها در دستگاه قضایی فرایندی قانونی دارد و قضات ما نهایت دقت را دارند تا قانون و حق و عدالت بر اساس همین مسیر قانونی پیگیری و اجرا شود.

 

 قضات عدالتخواه حق کسی را تضییع نمی‌کنند

آیت‌ا... رئیسی افزود: ضمانت‌هایی نیز برای تضمین حقوق اصحاب دعوا و حقوق متهم وجود دارد که در تمامی مراحل دادرسی و در همه پرونده‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و قضات عدالتخواه و حق‌جو که خود را مقابل خدای متعال می‌بینند، بر اساس قانون و شرع حکم می‌دهند. بنای ما این است که اجازه ندهیم حق کسی تضییع شود.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی که بعد از عادی‌سازی روابط امارات با اشغالگران قدس شریف صورت گرفت، این اقدام را «حرکت نمرودیان زمان» دانست که به‌دروغ تحت عنوان «صلح ابراهیمی» تبلیغ شده است.

 نابودی رژیم صهیونیستی وعده الهی است

آیت‌ا... رئیسی با بیان این که «رژیم صهیونیستی بر اساس وعده الهی ازبین‌رفتنی است» افزود: عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم جعلی و اشغالگر قدس ناشی از عدم اعتقاد سران این کشورها به خداست که سرنوشت ملت‌های خود را به یک جریان باطل و ازبین‌رفتنی گره زده‌اند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: سران امارات و بحرین به مردم‌سالاری هم اعتقاد ندارند؛ چرا که مردم مسلمان این کشورها هرگز راضی به خیانت به آرمان‌های فلسطین نیستند و بارها اعلام کرده‌اند که نسبت به قدس شریف و ظلم 70ساله صهیونیست‌ها به فلسطینی‌ها حساس هستند و اقدام رژیم دست‌نشانده آل‌خلیفه به پای آنها نوشته نمی‌شود.

 

 کسی با خیانت به فلسطین قدرتمند نمی‌شود

آیت‌ا... رئیسی با ابراز این که امارات و بحرین نمی‌توانند طعم گندم عادی‌سازی رابطه با صهیونیست‌ها را بچشند، خاطرنشان کرد: کسی با خیانت به فلسطین و قدس شریف قدرتمند نمی‌شود و این روابط و شرایط پایدار نخواهد بود و زمینه نابودی آنها را فراهم می‌کند.

 با وکالت تضمینی برخورد جدی شود

رئیس قوه قضاییه در واکنش به گزارش مربوط به وکالت تضمینی تأکید کرد: وکالت باید دفاع از حق باشد اما معنای وکالت تضمینی این است که وکیل با یک قاضی یا کارمند ما زدوبند دارد و این کار و تبلیغ آن موجب وهن دستگاه قضایی است که حفاظت اطلاعات باید مورد به مورد آن را پیگیری و برخورد کند.

آیت‌ا... رئیسی با اشاره به مشکلات آبی مردم چهارمحال و بختیاری که در سفر استانی وی مطرح شد، با تأکید بر لزوم پیگیری موضوع از سوی وزیر نیرو، از وزیر دادگستری خواست که موضوع را با جدیت در دولت پیگیری نماید.

رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به ابطال قرارداد مسئله‌دار واگذاری کشتارگاه صنعتی جونقان شهرستان فارسان که در جریان سفر استانی به چهارمحال و بختیاری صورت گرفت، دقت در علل بروز چنین مشکلاتی در روند خصوصی‌سازی را موجب جلوگیری از به وجود آمدن نمونه‌های مشابه در آینده دانست.

 

تحریم‌کنندگان داروی مردم ژست حقوق بشری نگیرند

در این جلسه، معاون امور بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به فضاسازی‌های غرب علیه دستگاه قضایی کشورمان اظهار کرد: کشورهای اروپایی که سابقه طولانی در حمایت و پشتیبانی از دیکتاتورها، فروش سلاح‌های کشتارجمعی به صدام دیکتاتور و تحریم غذا و داروی مورد نیاز مردم عادی دارند، نمی‌توانند حتی ژست دفاع از حقوق بشر را بگیرند.

علی باقری اضافه کرد: کشورهای اروپایی سرسپرده به رژیم زورگوی آمریکا که با اعمال تحریم‌های ظالمانه، ملت ایران را به‌خاطر پایداری و صیانت از حقوق خود به‌طور دسته‌جمعی و بدون تبعیض مجازات می‌کنند و حتی اجازه دسترسی به دارو هم به آنها نمی‌دهند، نمی‌توانند مدعی حقوق بشر باشند.

وی در ادامه به طرح این پرسش از غربی‌ها که به اجرای احکام قضایی پس از طی فرایند دادرسی عادلانه در کشورمان معترض هستند پرداخت که قتل دسته‌جمعی ده‌ها کودک، زن و مرد بی‌گناه در فلسطین و یمن به‌وسیله سلاح‌های فرانسوی، آلمانی، انگلیسی و سوئدی بر اساس چه فرایند دادرسی صورت گرفته و حکم قتل انسان‌های بی‌گناه را کدام دستگاه قضایی صادر کرده است؟

 

 هشدار به برخی سفرا: ادب دیپلماتیک را رعایت کنید و بلندگوی اپوزیسیون نشوید

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه با ابراز این که فشارهای خارجی نه تیغ تیز عدالت دستگاه قضایی را کُند می‌کند و نه چتر گسترده رحمت و رأفت اسلامی قوه قضاییه را کوچک می‌کند، از سفرای برخی کشورهای غربی در تهران خواست که اگر از انصاف، حق و عدل بویی نبرده‌اند، لااقل ادب دیپلماتیک را رعایت کنند و مانند یک گروه اپوزیسیون بلندگوی دروغ‌پراکنی نشوند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: