صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ شهروندی صفحه 8 : فرهنگی

۵
مهر
۱۳۹۹

شماره
۴۶۲۳

امروز: ۵ (مهر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Saturday 2020 (Sep) 26

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان از واکسینه شدن یک هزار پاکبان همدان علیه هپاتیت ب خبر داد و از مردم خواست در دوران همه گیری کرونا، واکسیناسیون کودکان را فراموش نکنند.

به گزارش هگمتانه، محمد خیراندیش با اشاره به تأثیر برنامه منسجم و همگانی واکسیناسیون کودکان بر کاهش مرگ و میر در کشور، بیان کرد: با اجرای این برنامه‌ها توانسته‌ایم با بیماری فلج اطفال و سرخک مقابله مناسبی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید برنامه‌های واکسیناسیون کودکان به صورت منظم و طبق تاریخ‌های مربوطه توسط والدین دنبال شود، گفت: مبادا در دوران شیوع ویروس کرونا والدین از این امر غافل شوند و کودکی واکسن‌های مورد نیازش را دریافت نکند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بیان اینکه خوشبختانه در شهرستان همدان شیوع ویروس کرونا روی برنامه‌های واکسیناسیون کودکان تأثیرگذار نبوده است، افزود: برنامه‌های واکسیناسیون در مراکز و خانه‌های بهداشت با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در حال اجرا است.

خیراندیش بر لزوم واکسیناسیون به موقع کودکان تأکید کرد و خطاب به والدین گفت: واکسیناسیون کودکان را در دوران کرونا فراموش نکنید و در صورتی که خانواده‌ای به دلیل ملاحظات مربوط به شیوع ویروس کرونا برنامه واکسیناسیون فرزندش را عقب انداخته، هرچه سریع‌تر این کار را انجام دهد و برای واکسیناسیون مراجعه کند.

وی با بیان اینکه از 21 شهریورماه به مدت 4 روز، تعداد یک هزار نفر از پاکبانان همدان علیه هپاتیت ب واکسینه ‌شدند، گفت: تیم‌ها به شهرداری مناطق 4 گانه همدان اعزام ‌شدند و عملیات واکسینه را به انجام ‌رساندند. رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان عنوان کرد: مرحله اول اجرای این طرح امروز پایان می‌یابد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: