صفحه 1 : ایران و جهان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ شهروندی صفحه 8 : فرهنگی

۵
مهر
۱۳۹۹

شماره
۴۶۲۳

امروز: ۵ (مهر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Saturday 2020 (Sep) 26

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: آموزش فنی و حرفه‌ای با ایجاد 31 مورد اشتغال، 171 درصد تعهد اشتغال خود را محقق کرده است که در این زمینه در شهرستان همدان رکورددار محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار هگمتانه، فرماندار همدان ظهر دوشنبه در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان، اعلام کرد: طی سال جاری 3 هزار و 897 شغل جدید در همدان ایجاد شده و 62 درصد تعهد اشتغال محقق شده است.

حسین افشاری گفت: کارخانه قارچ نگین که یکی از واحدهای راکد بود، با حمایت توانست بار دیگر شروع به کار کند و اکنون با 70 نیرو و 100 درصد ظرفیت در حال فعالیت است.

وی با اعلام این خبر که از ابتدای سال جاری تاکنون 3 هزار و 897 شغل جدید در استان ایجاد شده است، گفت: 62 درصد تعهد اشتغال سال جاری محقق شده است و اگرچه برخی مشاغل نیاز به تسهیلات نداشته و سهم آورده خود متقاضی است اما راهنمایی‌هایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه 58 درصد از اشتغال ایجاد شده معادل 2 هزار و 276 نفر بیمه شده‌اند، عنوان کرد: در شهرستان همدان موانع از سر راه پروژه‌ها برداشته شده است و بانک‌ها عملکرد خوبی داشتند.

 

عمل به تعهدات شهرداری همدان در اجرای پروژه‌های بزرگ

افشاری ضمن بیان اینکه شهرداری همدان در اجرای پروژه‌های بزرگ همچون پارک 240 هکتاری اکباتان، پرشین یاقوت، عصر طلایی هگمتانه و... تعهدات خود را انجام داده است، گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان هم باید به وظایف خود عمل کنند.

افشاری در قسمت دیگر سخنانش با بیان اینکه در حوزه اشتغال روستایی هم 316 طرح به بانک‌ها ابلاغ شد، گفت: اعتبار کل 640 میلیارد ریال در شهرستان همدان است که 93 درصد طرح‌ها محقق شده است.

وی افزود: یکی از اهداف، راه‌اندازی واحدهای راکد است که در همین خصوص واحد راکد قارچ نگین مجدد شروع به کار کرد که با ارزآوری سالانه 8 میلیارد تومان در حال فعالیت است که البته 17 میلیارد تومان به بانک بدهی داشت.

فرماندار همدان بر اهلیت‌سنجی از متقاضیان تسهیلات هم تأکید داشت و با تأکید بر اینکه نباید اجازه بدهیم تسهیلات از دست همدان خارج شود و به شهرستان دیگر برود، تصریح کرد: طرح‌هایی که به نتیجه رسیده است، اغلب طرح‌های خرد و کوچک است و عمده طرح‌ها هم در مناطق روستایی است.

عضو شورای اسلامی شهر همدان هم به پروژه‌های پیگیری شده در شورا و مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: پروژه عصر طلایی در صورت بهره‌برداری یک هزار شغل ایجاد می‌کند و اکنون موانع آن برداشته شده است.

حسین قراباغی اضافه کرد: شهرک ویلایی 100 هکتاری با آورده 70 میلیون دلار با سرمایه‌گذاری خارجی و هزار نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم پیگیری شده است.

وی به کلنگ‌زنی پارک 240 هکتاری اکباتان به عنوان یک پروژه بزرگ اشاره و بیان کرد: مدیریت شهری همدان کار بزرگ را انجام داده است اما همه باید پای کار باشند و دستگاه‌های خدمات‌رسانی دیگر نیز وارد شوند و این کار بزرگ نیاز به همت بزرگ هم دارد.

قراباغی در همین خصوص با اعلام اینکه 12 مورد سرمایه‌گذاری در پارک اکباتان تعیین شده است، افزود: پارک 100 هکتاری ولایت در حیدره نیز ایجاد می‌شود.

وی به سرمایه‌گذاری در پیچ زندان به مساحت 80 هزار مترمربع اشاره و بیان کرد: به نظر بنده باید از این ظرفیت برای جذب گردشگر، سرمایه‌گذار و ایجاد کسب و کار در همدان استفاده کرد.

رضایی سرپرست امور صنایع صنعت، معدن و تجارت هم در ادامه جلسه گفت: در شهرستان همدان 5 طرح صنعتی به بانک معرفی شده است که در مجموع 11 میلیارد و 350 میلیون تومان به بانک‌ها و مؤسسات مالی طرح معرفی شده است.

رحیم شعبانلو، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان همدان هم در این جلسه گریزی به تعداد شغل ایجاد شده توسط دستگاه‌ها و درصد تحقق تعهد آنها زد و با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 3 هزار و 897 مورد اشتغال ایجاد شده است، گفت: تعهد کل دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌ همدان 6 هزار و 296 مورد است که تاکنون 62 درصد آن محقق شده است.

وی اظهار کرد: تعداد اشتغال ایجاد شده در فنی و حرفه‌ای 31 مورد با 171 درصد تحقق تعهد اشتغال و در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا 56 شغل با 100 درصد تحقق تعهد اشتغال و بهزیستی با 141 شغل و 70 درصد تحقق تعهد است.

شعبانلو به سایر دستگاه‌ها نیز اشاره کرد که در این میان دستگاه‌هایی چون اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، شرکت نفت میزان اشتغال‌زایی آنها صفر و تحقق تعهد اشتغال آنها تاکنون صفر است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: