صفحه 1 : ورزش صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : شهرستان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : اندیشه صفحه 8 : فرهنگی

۶
مهر
۱۳۹۹

شماره
۴۶۲۴

امروز: ۶ (مهر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Sunday 2020 (Sep) 27

عناوین صفحه

هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اشاره به پروژه پیاده روسازی، مناسب سازی و جدول‌گذاری بلوار شهید اسلامیان عنوان کرد: این پروژه در راستای تسهیل عبور و مرور شهروندان همدانی مطابق با استانداردهای روز در حال ساخت است.

به گزارش هگمتانه، مسعود دهبانی صابر مطرح کرد: در این پروژه که مساحت پیاده‌روسازی آن نوزده هزار مترمربع است و با اعتباری شصت و شش میلیارد ریالی در حال انجام است تمامی ضوابط و قوانینی که در حوزه ساخت پیاده رو سازی مطرح باشند رعایت شده است و می‌توان به استانداردهای مخصوص افراد کم توان جسمی، سطح شیب بندی، عدم وجود پله و دسترسی به کوچه‌ها اشاره کرد.

دهبانی با اشاره به اینکه هم زمان شصت نفر نیرو در این پروژه مشغول به کار هستند افزود: هدف مهمی که در پروژه‌های پیاده رو سازی در سطح منطقه یک به دنبال آن هستیم افزایش ایمنی برای عبور و مرور شهروندان است و برای اولین بار در شهر همدان از خط هادی که نمایشگر مسیر بدون حوادث پیاده روی است در این پروژه استفاده شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان عنوان کرد: مناسب سازی پیاده‌روها برای افراد نابینا این امکان را فراهم می‌کند که آن‌ها در انتخاب مسیر خود در کوچه و خیابان کمتر دچار خطا شوند.

وی در اینباره ادامه داد: پیاده روها به سه نوع سنگفرش تقسیم بندی می‌شوند. سنگفرش نوع اول که به صورت معمولی است مخصوص تردد افراد عادی است. در میان این سنگفرش‌ها، نوارهای باریک و موازی برجسته به رنگ زرد کار گذاشته می‌شود که به افراد نابینا کمک می‌کند از مسیر خود منحرف نشوند و نوع سوم سنگفرش‌ها که حالت برجسته مانند و دایره‌ای در سطح خود دارند نشان دهنده پایان مسیر و رسیدن به کوچه، خیابان و یا پله هستند.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان عنوان کرد: سامانه جمع آوری آب‌های سطحی و کانال‌های قدیمی تخریب شده است تا تأسیسات جدید شهری با کیفیت مناسب جایگزین شوند و هم اکنون نیز زیرسازی و جدول‌گذاری پیاده رو بلوار شهید اسلامیان با پیشرفت قابل توجهی در حال ساخت است.

دهبانی صابر در پایان از صبر و شکیبایی شهروندان و کسبه این محل که در طول اجرای این پروژه با مجموعه شهرداری همکاری کردند، تشکر و قدردانی کرد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: