صفحه 1 : سبک زندگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : سبک زندگی صفحه 8 : فرهنگی

۱۳
مرداد
۱۳۹۹

شماره
۴۵۸۰

امروز: ۱۳ (مرداد) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Monday 2020 (Aug) 03

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه خبر همدان: مسؤول آموزش سپاه ناحیه همدان از آموزش تکمیلی برای 325 بسیجی همدانی خبر داد.

به گزارش هگمتانه، محمد قراگوزلو اظهار کرد: بسیج برای ایجاد آمادگی رزمی نیروهای تحت امر خودش در گردان‌های بیت المقدس، امام علی(ع) و امام حسین(ع) برنامه‌های متنوعی دارد که یکی از این برنامه‌ها، برگزاری آموزش تکمیلی 30 روزه بسیج است.

وی بیان کرد: در واقع یکی از ملزومات عضویت در گردان‌های امنیتی و گردان‌های مردم پایه نیز همین برنامه است.

وی گفت: این دوره چند حسن بزرگ دارد از طرفی به سازمان نظام وظیفه عمومی در راستای آموزش نظامی کمک می‌کند و در بالا بردن امنیت کشور مؤثر است و از طرفی کمک حال بسیجیان در سربازی خواهد بود و افرادی که با سپاه به خدمت سربازی اعزام می‌شوند دیگر نیازی به آموزش دو ماهه نخواهند داشت و افرادی که با ارتش و یا نیروی انتظامی به خدمت سربازی اعزام می‌شوند دو ماه کسری به آنها تعلق می‌گیرد.

قراگوزلو افزود: در این دوره‌ای که از یک ماه قبل آغاز شده 325 نفر از بسیجیان حوزه‌های مقاومت بسیج شهرستان همدان 27 روز سرفصل‌های مختلف آموزشی را طبق سین ابلاغی قرارگاه امام حسین(ع) گذراندند و در انتها نیز سه روز در اردوگاه سیدالشهدا(ع) همدان مطالب تئوری یاد گرفته شده را به صورت عملی پیاده کردند.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها شامل رزم انفرادی، آشنایی با اصول و فنون تیراندازی، اجرای تیراندازی در شب، آشنایی با تخریب و انفجار در کنار استقرار اردوگاهی بوده است.

وی افزود در پایان این دوره 30 روزه بسیجیان 15 شبانه روز به پادگان‌های آموزشی اعزام و آموزش‌های پایانی را در آنجا خواهند دید.

قراگوزلو گفت: برای اینکه هیچ‌یک از بسیجیان، گرفتار ویروس منحوس کرونا نشوند به صورت دائم تست‌های بهداشتی را بر روی آنها انجام ‌دادیم، ضمن اینکه چهار نفر از پرستاران بسیجی نیز در این دوره حضور داشتند و به صورت مستمر شیوه نامه‌های بهداشتی را متذکر می‌شدند و تمامی اقدامات بهداشتی اعم از فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از مواد ضدعفونی کننده و ماسک، رعایت نکات بهداشتی در مورد غذا و غیره انجام می‌گرفت، به طوری که آسایشگاه‌هایی که در ایام عادی ظرفیت 200 نفر را دارند در این دوره 50 نفر در آنها جای داده می‌شدند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: