صفحه 1 : همه دانا صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۲۲
مرداد
۱۳۹۹

شماره
۴۵۸۶

امروز: ۲۲ (مرداد) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Wednesday 2020 (Aug) 12

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه خبر همدان: فرماندار همدان با اشاره به اینکه 60 درصد جمعیت استان همدان زیر پوشش بیمه سلامت هستند از مزایای نسخ الکترونیک برای درمان بیماران خبر داد.

به گزارش هگمتانه، حسین افشاری با اشاره به اینکه بنده از طرح‌های خدمتی بیمه سلامت بازدید داشتم خاطرنشان کرد: خوشبختانه چرخه پیگیری کار، تعویض دفترچه، پرداخت‌ها و... در این بیمه تا حد بسیار زیادی رضایت بخش است.

وی با بیان اینکه 60 درصد مردم استان همدان زیر پوشش بیمه سلامت هستند گفت: این بیمه جمعیت زیادی را در استان همدان شامل می‌شود و تقریباً بیش از یک میلیون نفر تحت پوشش این بیمه قرار دارند که جمعیت کثیری را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه پرشمارترین بیمه در استان بیمه سلامت است گفت: سال گذشته اقدامات خوبی در راستای بیمه سلامت به ویژه در خصوص مشتری‌مداری و کسب رضایت مردم انجام شد.

وی راه‌اندازی نسخ الکترونیک را از سوی بیمه سلامت اقدامی مؤثر عنوان کرد و افزود: شهر همدان در راستای حذف دفترچه‌های کاغذی و اجرای طرح نسخ الکترونیک در سال 98 آزمونه استانی انتخاب شد.

افشاری با بیان اینکه مقدماتی برای اجرای طرح نیاز است که باید فراهم شود گفت: گویا برخی پزشکان اعلام آمادگی کرده‌اند که همکاری لازم را داشته باشند که می‌طلبد هم زمان با آن داروخانه‌ها نیز به این مجموعه اضافه شوند.

وی با اشاره به اینکه وقتی شهروندی کد بیمه‌ای یا ملی را وارد سامانه می‌کند پرونده نظام سلامتش رؤیت می‌شود؛ افزود: زیرساخت اولیه در الکترونیکی شدن نظام سلامت، پرونده سلامت الکترونیک شهروندان است که از این طریق می‌توان سوابق بیمه‌ای، بیماری‌ها، نوع و نحوه استفاده از داروها و نیز مراجعات بیماران به پزشکان را مشاهده کرد.

فرماندار همدان با بیان اینکه ارسال لینکی از اطلاعات بیمار برای پزشک و داروخانه‌ها، ضرورت مهم برای کامل شدن چرخه حذف نسخ کاغذی است خاطرنشان کرد: اگر پزشکان و داروخانه‌های بیشتری آماده اجرای طرح باشند، نسخه نویسی الکترونیک سریع‌تر پیش خواهد رفت.

وی با بیان اینکه اجرای طرح نسخ الکترونیک در چرخه درمان بیماری بسیار مهم است گفت: در پرونده الکترونیک سلامت مشخص می‌شود که بیمار به چه نوع دارویی حساسیت دارد و قبلا از چه داروهایی استفاده می‌کرده است و همچنین اگر بیمار مصرف داروهای خود را هم فراموش کند باز هم پزشک از طریق این پرونده به اطلاعات دست می‌یابد که در روند درمان بسیار مؤثر است.

افشاری تأکید کرد: نسخ الکترونیک مزایای بسیاری دارد که پیش از هر چیز به مردم برمی‌گردد، ضمن اینکه از رفت و آمدهای مکرر به پزشک، خطا در نسخه خوانی و تحویل اشتباهی دارو نیز جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه موجودی داروخانه‌ها نیز از طریق طرح نسخ الکترونیک قابل رصد و کنترل است عنوان کرد: از این طریق می‌توان پی برد که چه دارویی از داروخانه خارج شده و چه دارویی موجود است.

فرماندار همدان طرح نسخ الکترونیک را در کاهش انتشار بیماری کرونا نیز مؤثر دانست و گفت: وقتی دفترچه‌های کاغذی از گردونه خارج شود وسایل فیزیکی کمتر جابه جا می‌شود و این در جلوگیری از شیوع بیماری کرونا مؤثر است.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: