صفحه 1 : سبک زندگی صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : سبک زندگی صفحه 8 : فرهنگی

۱۳
مرداد
۱۳۹۹

شماره
۴۵۸۰

امروز: ۱۳ (مرداد) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Monday 2020 (Aug) 03

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه خبر همدان: مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس از نیمه شهریور خبر داد.

به گزارش هگمتانه، محمد پورداود از اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه‌دولتی پایه دهم استان خبر داد و اظهار کرد: یک‌هزار و 750 نفر از استان در رشته‌های علوم تجربی، علوم انسانی و ریاضی فیزیک مدارس نمونه دولتی پایه دهم پذیرفته شده‌اند.

وی بیان کرد: امسال در آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم 6 هزار نفر شرکت کردند که از این تعداد یک‌هزار و 750 نفر در رشته‌های علوم تجربی، علوم انسانی و ریاضی فیزیک پذیرفته شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در ادامه به آمادگی دستگاه تعلیم و تربیت استان برای بازگشایی مطلوب مدارس در 15 شهریورماه اشاره کرد و گفت: وظیفه ما به عنوان بسترسازان فرهنگ در جامعه، این است که اثرات کرونا را بر سبک زندگی تحلیل کنیم و راه‌های برون‌رفت و چگونگی زندگی با آن را یاد بگیریم و یاد بدهیم.

وی با تأکید بر اینکه کرونا برای بشر امروز این پیام را دارد که فعلاً راهی جز تعامل و همزیستی با آن میسر نیست افزود: در تبیین و تحلیل پدیده‌ها و موضوعات فرهنگی و اجتماعی عنصر زمان بسیار مهم و تأثیرگذار است؛ از این منظر با توجه به اینکه زمان نسبتاً کوتاهی از همه‌گیری ویروس کرونا گذشته، امکان مطالعه بنیادی برای تغییر ناشی از آن در بنیان‌های زیستی، فرهنگی، اجتماعی و سبک زندگی وجود ندارد.

پورداود بیان کرد: اگرچه نمی‌توانیم پایان کرونا را حدس بزنیم و نمی‌توان میزان تلفات وخیم و فاجعه بار بیماری همه‌گیر را ارزیابی کرد، اما در این میان یک نقطه امید وجود دارد و آن تجربه اندوخته گسترده‌ای است که بشر در رویارویی با بحران‌های بعدی به دست می‌آورد.

وی با بیان اینکه شیوع این بیماری نیز مانند سایر موارد می‌تواند موجی از نوآوری را متناسب با چگونگی تغییر سبک زندگی ایجاد کند تأکید کرد: در مقوله مهم زیست در بستر فضای مجازی و اثرات آموزشی آن، آنچه بیش از پیش در این 6 ماه چهره خود را نمایان کرد، زندگی جدید و شیوه‌های زیست اجتماعی نوین در بستر شبکه‌ها و فضای مجازی بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خاطرنشان کرد: با وجود 14 میلیون دانش‌آموز و 4 میلیون دانشجو نظام آموزش جدیدی در ایران در حال شکل‌گیری است که از فضای مجازی در حوزه آموزش بهره می‌گیرند.

وی عنوان کرد: نکته حائز اهمیت در این زمینه تطبیق اساتید، معلمان، دانشجویان و دانش‌آموزان با اقتضائات روز است و توسعه علمی در بستر فضای مجازی رشد قابل تصوری را ایجاد می‌کند.

پورداود سامانه شاد را از بزرگ‌ترین دستاوردهای آموزش و پرورش دانست و گفت: امروز این شبکه به عنوان یک رسانه تعاملی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار شده است.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید از 15 شهریورماه بیان کرد: دستگاه تعلیم و تربیت استان برای بازگشایی مطلوب مدارس و اجرای سناریوهای پیش‌بینی شده، آمادگی کامل دارد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: