صفحه 1 : خبر همدان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : ایران و جهان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ شهروندی صفحه 8 : فرهنگی

۲۴
تیر
۱۳۹۹

شماره
۴۵۶۳

امروز: ۲۴ (تیر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2020 (Jul) 14

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه تجربه و خلوص نیت خانواده‌های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان برای اصلاح ذات البین می‌تواند کمک کار کمیته مصلحین باشد، گفت: از همکاری این عزیزان با دستگاه قضایی در کمیته‌های مصلحین و معتذرین به منظور فراهم ساختن شرایط صلح و سازش بین طرفین دعوا استقبال می‌کنیم.

به گزارش هگمتانه، در ادامه ملاقات‌های مسؤولان و گروه‌های مختلف با رئیس کل دادگستری استان همدان به مناسبت هفته قوه قضائیه، جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس با محمدرضا عدالتخواه دیدار کردند.

در این دیدار رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: منافقین از همان نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی با اجرای طرح پروژه نفوذ به دنبال تعیین جایگاه برای نفوذی‌های خود در دستگاه‌ها و ارگان‌های اساسی نظام بودند، تا از هر فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب نوپای مردمی استفاده کنند.

ترورهای کور منافقین، سال خونین 60 را رقم‌زد

وی به نفوذ بنی صدر در صدر دولت و دیگر جنایتکاران منافق، در دستگاه‌های دیگر اشاره کرد و افزود: ترورهای ناجوانمردانه منافقین در دهه 60 بر کسی پوشیده نیست و این سال‌ها را سال خونین انقلاب می‌نامند.

رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه خون‌های پاک ریخته شده همچون خون شهید حاج قاسم سلیمانی انقلاب اسلامی را در مسیر خود بیمه کرد، افزود: در آن سال شاهد ترورهای بسیاری بودیم که منجر به شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش، شهید رجایی و شهید باهنر و همچنین تعدادی از ائمه جمعه همچون شهید صدوقی و شهید مدنی و یا انسان‌ها و شهدای وارسته‌ای از جمله شهیدان چمران، نامجو، کلاهدوز، محلاتی و جهان آراء شد.

آیت‌ا... خامنه ای، ذخیره‌ای ارزشمند برای سکانداری کشتی انقلاب

عدالتخواه به ترور نافرجام آیت‌ا... خامنه‌ای در همان سال هم اشاره کرد و گفت: خداوند تعالی خواست تا این ذخیره ارزشمند انقلاب برای نظام بماند و این گونه بیش از 30 سال در برابر توطئه‌های همه جانبه دشمنان کشتی انقلاب را با درایت تمام هدایت کند.

وی با بیان اینکه امروز اقتدار انقلاب اسلامی مدیون خون شهدا و از خودگذشتگی‌ها و رشادت‌های جانبازان و ایثارگران است، تصریح کرد: این موضوع وظیفه ما را سنگین‌تر کرده که باید همیشه و در همه حال پاسدار خون شهدا و رشادت‌های ایثارگران و جانبازان باشیم که خالصانه در راه دین و انقلاب ایثار کردند.

رئیس کل دادگستری استان همدان در ادامه با اشاره به احادیث نبی مکرم اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) مبنی بر اینکه پاداش و سعادت بزرگی در انتظار کسانی است که به فکر اصلاح ذات البین و حل اختلاف بین مردم و گروه‌های مختلف هستند، عنوان کرد: در احادیث معتبری نقل شده که آنانی که اصلاح ذات البین را انجام می‌دهند مقربین درگاه الهی هستند و آنانی که دست دوستی کسی که برای رفع اختلاف اقدام کرده را رد می‌کنند، لعن شده اند.

عدالتخواه به تشکیل ستاد تألیف قلوب و کمیته‌های مصلحین و معتذرین به عنوان کمیته‌های معین این ستاد هم پرداخت و اظهار کرد: بی تردید جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس با آن خلوص نیت همیشگی که دارند می‌توانند در مساجد، محله‌ها و صنوف مختلف حضور یابند و با کلام شیوای خود به حل اختلافات موجود در بین مردم بپردازند.

وی با بیان اینکه تجربه و خلوص نیت خانواده‌های معزز شهیدان، ایثارگران و جانبازان برای اصلاح ذات البین می‌تواند کمک کار کمیته مصلحین باشد، تصریح کرد: از همکاری این عزیزان با دستگاه قضایی در کمیته‌های مصلحین و معتذرین به منظور فراهم ساختن شرایط صلح و سازش بین طرفین دعوا استقبال می‌کنیم.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: