صفحه 1 : خبر همدان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : ایران و جهان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ شهروندی صفحه 8 : فرهنگی

۲۴
تیر
۱۳۹۹

شماره
۴۵۶۳

امروز: ۲۴ (تیر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2020 (Jul) 14

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه شهرستان: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند از رهاسازی 7 هزار و 500 قطعه بچه ماهی گرمابی در مزارع پرورش ماهی نهاوند خبر داد.

به گزارش هگمتانه، کریم حاج باباعلی با اشاره به رهاسازی بچه‌ماهی گرمابی در مزارع پرورش ماهی نهاوند اظهار کرد: طی دو مرحله با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان 7 هزار و 500 بچه ماهی در مزارع پرورش ماهی استخرهای دومنظوره کشاورزی نهاوند رهاسازی شد.

وی افزود: با شروع فصل گرما و فراهم شدن شرایط آب و هوایی مناسب به منظور پرورش انواع ماهیان گرمابی، رهاسازی بچه ماهی در اسـتخرهای دومنظوره کشاورزی در سـطح شهرستان از ماه گذشته آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند افزود: در مرحله اول این طرح 3 هزار و 500 قطعه بچه ماهی از نوع کپور و آمور در استخرهای آب روستاهای فیازمان، بیان و برجکی رهاسازی شده است.

وی ادامه داد: در مرحله دوم نیز 4 هزار قطعه بچه ماهی دیگر از نوع کپور و آمور در بین مزارع پرورش ماهی گرمابی توزیع و کار رهاسازی آنها انجام گرفت.

حاج باباعلی تأکید کرد: در حال حاضر 12 استخر دو منظوره که از شرایط لازم برخوردار است و از آنها به صورت فصلی برای پرورش ماهی استفاده می‌شود در شهرستان وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود 500 تن ماهی از آنها برداشت شود. وی در خصوص استفاده از استخرهای ذخیره آب برای پرورش ماهیان گرمابی گفت: وجود استخرهای ذخیره آب بکر و طبیعی در کنار انجام کار کشاورزی، زمینه پرورش ماهیان گرمابی را با هزینه‌های کم و سود قابل ملاحظه برای کشاورزان فراهم ساخته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند با بیان اینکه رمز تولید ماهیان گرمابی تغذیه خوب، ضد عفونی کردن استخر و همچنین تعادل دماست گفت: به منظور تولید مناسب در استخرهای دومنظوره، شرایط لازم برای پرورش ماهیان گرمابی برای کشاورزان مربوطه گوشزد شده و آموزش‌های لازم به آنها ارائه شده است. وی در گفتگو با فارس، اظهار کرد: شهرستان نهاوند منبع تولید بیش از 50 درصد کل ماهیان سردابی استان است که سالانه به طور متوسط بیش از 2 هزار و 300 تن ماهی قزل‌آلا تولید می‌کند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: