صفحه 1 : خبر همدان صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : ایران و جهان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : فرهنگ شهروندی صفحه 8 : فرهنگی

۲۴
تیر
۱۳۹۹

شماره
۴۵۶۳

امروز: ۲۴ (تیر) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Tuesday 2020 (Jul) 14

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه خبر همدان: فرماندار همدان با اشاره به 52 هزار خانوار که در همدان مستأجر هستند، گفت: اجاره نامه‌ها از نهم تیر به شکل خودکار تمدید می‌شود.

به گزارش هگمتانه، حسین افشاری روز دوشنبه در کارگروه امور اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان همدان، با اشاره به 155 هزار نفر که در قالب 52 هزار خانوار در همدان مستأجر هستند، تصریح کرد: تصمیم گرفته شده از نهم تیرماه قرارداد اجاره تمامی مستأجران به صورت خودکار تمدید شود و هیچ صاحب خانه‌ای اجازه ندارد مستأجر خود را به علت پایان مهلت قرارداد خارج کند.

وی با تأکید بر اینکه از امروز هیچ موجری اجازه خارج کردن مستأجر خود را ندارد، افزود: براساس تصمیم‌گیری‌های جدید مبالغ اجاره بهای امسال در تهران 25 درصد، کلانشهرها 20 درصد و سایر شهرستان‌ها 15 درصد مبالغ قراردادهای سال گذشته افزایش خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اخراج اجباری مستأجران غیرقانونی است، مطرح کرد: شرایط کرونایی این اختیار را داده که قانون از مستأجران حمایت کند و تا زمانی که وزارت بهداشت رسماً اعلام کند شرایط کشور عادی شده به قوت خود باقی است.

فرماندار همدان با تأکید بر اینکه اولویت شهرستان همدان معیشت و اشتغال است، گفت: در سه ماه ابتدای امسال 1772 نفر شغل در این شهرستان ایجاد شده که 113درصد از تعهد شهرستان محقق شده است.

افشاری اظهار کرد: در پایان سال جاری باید در شهرستان همدان 6هزار و 300 شغل ایجاد شود که در سه ماه امسال 1772 نفر اشتغال زایی شده است. وی با بیان اینکه مسکن یکی از محرک‌های اصلی اشتغال است، افزود: با توجه به اینکه به ازای هر 65 مترمربع یک شغل ایجاد می‌شود با یک و نیم میلیون مترمربع پروانه ساختمانی صادر شده در همدان می‌توان میزان اشتغال ایجاد شده را به دست آورد به طوری که اگر میزان احداث بنا بیش از سال گذشته شد، میزان شغل جدید به‌دست خواهد آمد.

فرماندار همدان با اشاره به جمعیت 1377 نفری بیمه شده جدید در سه ماه امسال، یادآور شد: سال گذشته نیز شهرستان همدان در زمینه بیمه شدگان اجباری مشاغل خوب عمل کرد و امسال نیز بیش از 85 درصد از مشاغل ایجاد شده بیمه شدند.

وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید مبتنی بر نیاز بیکاران که خیل عظیمی از جامعه هستند باشد، اضافه کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید مبتنی بر نیاز بیکاران باشد و در نهایت به اشتغال آنها منتج شود.

به نقل از ایسنا، فرماندار همدان از دستگاه‌های اجرایی خواست تا از ظرفیت آموزش فنی و حرفه‌ای استفاده کنند.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: