صفحه 1 : همه دانا صفحه 2 : خبر همدان صفحه 3 : شهرستان صفحه 4 : خبر همدان صفحه 5 : ایران و جهان صفحه 6 : ورزش صفحه 7 : همه دانا صفحه 8 : فرهنگی

۲۲
مرداد
۱۳۹۹

شماره
۴۵۸۶

امروز: ۲۲ (مرداد) ۱۳۹۹ ◀ ◀ Wednesday 2020 (Aug) 12

عناوین صفحه

تبلیغات

هگمتانه، گروه خبر همدان: نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: قدس کماکان مسئله اول اسلام است.

به گزارش هگمتانه، آیت‌ا... حبیب الله شعبانی ظهر دیروز در شورای فرهنگ عمومی استان همدان با تأکید بر نقش این شورا در جامعه، اظهار کرد: جایگاه شورای فرهنگ عمومی باید از لحاظ قانونی و اختیارات کاملا روشن و شفاف باشد.

امام جمعه همدان با گلایه از اینکه در روند تشکیل مرکز تخصصی کودک و نوجوان مدت طولانی سپری شده است، مطرح کرد: امروز دشمن به صورت جدی بر روی تربیت قشر کودک و نوجوان متمرکز شده است و کار در این حوزه بسیار جدی است.

وی افزود: بسیاری از بازی ها، فیلم‌ها و پویانمایی‌هایی که تولید می‌شود به دنبال آن است که نسل جوان را با ساختارهای خاص خود از کودکی تربیت کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تأکید کرد: مرکز تخصصی کودک و نوجوان به دنبال دخالت در وظایف قانونی ادارات نیست. 

وی با تقدیر از اقدامات ستاد پیشگیری از کرونا، ابراز کرد: خواهش ما این است که در اسرع وقت به منظور قدردانی از فعالان عرصه سلامت یکی از میادین و یا خیابان‌های اصلی به نام مدافعان سلامت نام گذاری شود.

امام جمعه همدان در ادامه با اشاره به نحوه بازگشایی مساجد، بیان کرد: ستاد مردمی باید به صورت رسمی در این زمینه اعلام نظری داشته باشد.

وی با گرامیداشت روز جهانی قدس، مطرح کرد: امسال به سبب شرایط خاص حاکم بر جامعه راهپیمایی روز قدس برگزار نخواهد شد اما این تعطیلی به معنای فراموش شدن آرمان‌های قدس نیست و کماکان قدس مسئله اول اسلام است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به وقایع اخیر در خصوص مقبره استر و مردخای گفت: سیاست اسلامی ما حفظ احترام و کرامت ادیان مختلف است.

وی با تأکید بر اینکه مشکل ما ظلم، تجاوز و استکبار است، گفت: ما با صهیونیسم مخالفیم نه با یهود و باید این دو از هم تفکیک شود.

آیت‌ا... شعبانی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم ببینیم که چه کسی اماکن مذهبی را تخریب می‌کند و حرمت این اماکن را نگه نمی‌دارد، باید به مسجد الاقصی و قدس نگاه کنیم.

وی با بیان اینکه اتفاق خاصی در همدان، رخ نداده است، بیان کرد: قطعا سیاست ما این نیست و این اتفاق را شخصی به تنهایی انجام داده است، البته بهتر بود که مسؤولان کمی زودتر جواب می‌دادند.

شاهرخی: روز قدس نماد دفاع از مظلومان است

استاندار همدان گفت: روز جهانی قدس نماد ظلم ستیزی و ترویج فرهنگ دفاع از مظلوم در برابر ظالمان است.

سید سعید شاهرخی اظهار کرد: بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی با نام گذاری جمعه آخر ماه رمضان به نام روز قدس فرهنگ دفاع از مظلوم در برابر ظالم و اشغالگری را نهادینه کردند و مقابله با رژیم اشغالگر قدس به عنوان یک تکلیف و وظیفه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه امسال راهپیمایی روز قدس در این استان برگزار نمی‌شود اظهار کرد: در این روز با گوش دادن به فرامین و رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب، با جان و دل از آرمان‌های انقلاب به ویژه مردم فلسطین دفاع می‌کنیم.

استاندار همدان گفت: سازمان‌های مردم نهاد باید به طور کامل مردمی باشد و دولت مکلف به حمایت از تمامی سمن‌ها به عنوان بازوی قوی در اجرای برنامه‌ها است.

شاهرخی ادامه داد: دستگاه‌هایی که کودکان و نوجوان را زیر پوشش دارند نقش آفرینی بیشتری باید داشته باشند و در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ انقلاب اسلامی به نسل جوان رسالت سنگینی بر عهده داریم.

وی ساماندهی فعالیت‌های فرهنگی را مورد تأکید قرار داد و گفت: شورای فرهنگی عمومی همدان یکی از جلسه‌های غنی و مهم استان همدان است و از این پس این جلسه‌های ماهانه یکبار برگزار می‌شود.

*صوفی: نماد مدافعان سلامت در همدان نصب می‌شود

شهردار همدان هم گفت: با هدف قدردانی از تلاش کادر پزشکی به زودی نماد مدافعان سلامت که در حال تکمیل است در این شهر نصب می‌شود.

عباس صوفی بیان کرد: برای نصب این نماد 2 مکان از جمله ابتدای خیابان پرستار و مقابل دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا پیش‌بینی شده است.

وی درباره نام گذاری خیابانی در همدان به نام مدافعان سلامت نیز گفت: با توجه به نقش کادر سلامت و پرستاران در سلامت در حال حاضر یکی از خیابان‌های این شهر به نام پرستار مزین شده است.

*احسانی: تهیه پیش‌نویس اساسنامه مرکز تخصصی تربیت دینی کودکان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان نیز گفت: تشکیل مرکز تخصصی تربیت دینی کودک و نوجوان در دستور جلسه مهر ماه سال گذشته شورای فرهنگ عمومی استان با عنوان تبیین ضرورت ایجاد مراکز تخصصی اسلامی مطرح شد.

احمدرضا احسانی ادامه داد: کمیته تخصصی تربیت دینی کودکان و نوجوانان با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط و با دبیری فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان همدان تشکیل شد.

وی افزود: یکی از مصوبات این کمیته این بود که بعد از جلسات تخصصی و در صحن شورا، اساسنامه مرکز تخصصی تربیت دینی تنظیم و آماده و در شورا ارائه شود که پیش نویس آن برای دریافت نظر شورای فرهنگ عمومی به دبیرخانه این شورا ارائه شد.ارسال ديدگاه

نام:
پست الکترونیکی:
کد امنیتی:
ديدگاه: