کد خبر : 55713
تاریخ : 1402/9/15
گروه خبری : خبر همدان

امام جمعه همدان:

همکاری 18 مدرسه در همدان با مدارس امینهگمتانه، گروه خبر همدان: امام جمعه همدان گفت: امسال 18 مدرسه با مشارکت مدارس امین از وجود طلاب در راستای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان بهره‌مند شده‌اند.
به گزارش هگمتانه، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی صبح دیروز در نوزدهمین مجمع عمومی انجمن فرهنگی ثارالله و هم‌اندیشی مسائل فرهنگی، اجتماعی و تربیتی در تالار قرآن اظهار کرد: آموزش و پرورش مهمترین محور فرهنگ و تربیت است که با توجه به نسل امروز که بیشتر وقت خود را در فضای مجازی می‌گذراند، باید غنای بیشتری در تعلیم و تربیت مد نظر قرار گیرد.
وی با تأکید بر به‌روزرسانی الگوهای تربیتی در آموزش و پرورش و با بیان اینکه نمی‌توان با الگوی قدیمی نسل امروز را آماده ورود به جامعه کرد گفت: باید منطبق با معیارهای دینی و اعتقادی، الگوهای جدیدی برای تعلیم و تربیت نسل آینده تعریف کنیم که متأسفانه این مهم کمتر مورد توجه بوده است.
امام جمعه همدان با اشاره به اینکه امسال 18 مدرسه با مشارکت مدارس امین از ظرفیت طلاب برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان بهره‌مند شده‌اند تصریح کرد: 2 هزار و 500 دانش‌آموز در این طرح از تربیت دینی بهره‌مند می‌شوند.
وی با بیان اینکه در این مدارس برپایی نماز جماعت جدی‌ دیده شده است گفت: البته در این زمینه با کمبود روحانی مواجه هستیم هر چند آموزش و پرورش اقدامات خوبی در حوزه نماز داشته که باید تقویت شود.
شعبانی در ادامه بر لزوم استفاده از ظرفیت اردوگاه‌ها با هدف تقویت فضای ورزشی و سرگرمی جوانان و نوجوانان تأکید کرد و خواستار توجه به این مهم شد.
به نقل از کانال اطلاع‌رسانی امام جمعه همدان، وی در پایان به تشریح عملکرد شورای فرهنگ عمومی استان و تدوین سند فرهنگی پرداخت و گفت: این سند و مصوبات شورای فرهنگ عمومی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی لازم‌الاجراست.

  لینک
http://hegmataneh-news.ir/sl/55713