کد خبر : 55520
تاریخ : 1402/9/11
گروه خبری : ورزش

آموزش رایگان اسکواش با مربی جهانی در همدان


هگمتانه، گروه ورزش: مربی سطح 2 جهانی رشته اسکواش یکدوره آموزش رایگان را برای رده‌های سنی مختلف استعدادهای این استان برگزار کرد.
رئیس هیأت اسکواش همدان در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی اظهار کرد: این مربی پاکستانی به دعوت هیأت اسکواش همدان به این استان سفر کرد.
اسدالله ربانی مهر افزود: "محمد مهدی" مربی جهانی اسکواش این دوره آموزشی را برای رده‌های سنی کمتر از 11 سال دختران و پسران، کمتر از دختران و پسران و رده‌های سنی آزاد برگزار کرد.
وی هدف از حضور این مربی سطح 2 جهان در همدان را ارتقا سطح دانش مربیان و بازیکنان اسکواش، ارایه آخرین شیوه‌های تکنیکی و فنی اسکواش برای ورزشکاران و استعدادیابی و ارزیابی سطح کیفی اسکواش بازان شرکت کننده در این دوره عنوان کرد.
ربانی مهر خاطرنشان کرد: مربی جهانی اسکواش که به دعوت فدراسیون کشورمان به ایران سفر کرده است، پیش از این دوره‌های مشابه را در استان‌های زنجان، مرکزی و بوشهر نیز اجرا کرده بود.
ربانی مهر یادآور شد: مبنای فعالیت اسکواش در سال جاری را توسعه این ورزش با اجرای دوره‌های آموزشی و شناسایی استعدادها در سطح شهرستان‌ها قرار داده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: اسکواش جزو رشته‌های ورزشی مستعد در همدان است و با زمینه‌سازی لازم در راستای فعالیت این رشته در سطح شهرهای مختلف استان، می‌توانیم علاوه بر همگانی کردن آن، در راستای پرورش و شکوفایی استعدادها نیز اقدام کنیم. سال گذشته نیز یکدوره آموزشی اسکواش با حضور استاد "وزیر یوسف جهان زهی" مربی و مدرس بین المللی این رشته ورزشی در همدان برگزار شد.
هیات اسکواش استان همدان با 200 عضو فعال در ارزیابی‌های فصلی فدراسیون، یکی از سه استان برتر کشور معرفی شده است.

  لینک
http://hegmataneh-news.ir/sl/55520