کد خبر : 22414
تاریخ : 1400/1/18
گروه خبری : خبر همدان

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان:

لکه‌گیری و آسفالت معابر شهر همچنان ادامه دارد

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس سازمان عمران وبازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان گفت: کار لکه گیری آسفالت شهر، به طور مستمر در دست اجراست.

به گزارش هگمتانه به نقل از روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان، احسان صباغی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های مدیریت شهری ارائه خدمت‌رسانی مطلوب است، گفت: در راستای بهبود عبور و مرور شهری و سیما و منظر شهری با هدف خدمت‌رسانی شایسته به شهروندان و تسهیل در امر تردد وسایل نقلیه، توسط حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری مناطق و نیروهای خود، کار عملیات لکه گیری آسفالت به طور مستمر و پراکنده در معابر و خیابان‌های نواحی چهارگانه در دست اجراست. وی افزود: به منظور مناسب سازی سطح خیابان ها، رفع نواقص موضعی، جلوگیری از گسترش خرابی روسازی آسفالت‌ها و همچنین تأمین سطحی ایمن در معابر عملیات مذکور با روند مطلوبی در حال انجام و پیشرفت است.

 

اجرای لکه گیری آسفالت در معابر مناطق چهارگانه

صباغی ضمن تشکر از عملکرد گروه اجرایی سازمان در طرح استقبال از بهار در قبل و ایام نوروز و اهمیت لکه گیری در معابر شهر خاطر نشان کرد: با توجه به وسعت زیاد معابر شهر و تعدد محلات و نیاز گسترده معابر به رفع ایرادات، ترمیم و روکش طبق اولویت بندی و بر اساس درخواست مناطق انجام خواهد پذیرفت.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان با اشاره به ضرورت ترمیم و لکه گیری آسفالت در معابر اصلی و فرعی شهر از اجرای گسترده عملیات لکه گیری آسفالت در سال جدید خبر داد.

وی در خصوص اهمیت درزگیری و لکه گیری آسفالت گفت: لکه گیری آسفالت و درزگیری ترک‌های آسفالت معابر موجب کاهش نفوذ آب به درون لایه‌های آسفالت شده و در نتیجه افزایش دوام و عمر روسازی آسفالت را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی افزود: رفع نواقص موضعی و جلوگیری از گسترش خرابی روسازی آسفالت‌ها و همچنین تأمین سطحی ایمن در معابر شهر از دیگر اهداف اجرای عملیات لکه گیری است که مورد توجه گروه اجرایی سازمان قرار دارد.

 

اجرای روکش آسفالت مجتمع تفریحی پژوهشی مجتمع تفریحی حاج عنایت

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان در خصوص اجرای روکش آسفالت مسیر گردشگری مجتمع تفریحی حاج عنایت گفت: این معبر با توجه به فرسایش کامل آسفالت و اهمیت گردشگری منطقه و وجود پژوهشگاه نجوم در این مجتمع نیاز به اجرای کامل روکش آسفالت داشت که با تلاش گروه اجرایی سازمان و همکاری شهرداری منطقه دو اجرای آسفالت معبر انجام شد.

 

اجرای تراش و روکش آسفالت بلوار شاهد

وی در ادامه افزود: یکی از معابر پر تردد که نیاز به روکش آسفالت داشت مسیر بلوار شاهد ( میدان امام حسین(ع) به میدان شاهد ) بود که همکاران سازمان در چند روز کاری نسبت به تراش و اجرای روکش آسفالت معبر اقدام کردند. احسان صباغی با اشاره به تأکید شهردار همدان مبنی بر تسریع در ترمیم و لکه گیری آسفالت معابر شهر افزود: به همت نیروهای تلاشگر معاونت خدمات شهری مناطق و گروه اجرایی سازمان و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش می‌کنیم طی سال جاری ضمن درز گیری و لکه گیری نسبت به اجرای روکش آسفالت معابر اصلی شهر با جدیت کامل گام برداریم.

 

اجرای تراش و روکش آسفالت بلوار بهشت

رئیس سازمان عمران در خصوص ایمن سازی مسیر بلوار بهشت افزود: این مسیر به جهت تردد بالا و وجود این مسیر در مبادی ورودی شهر از سمت جاده ملایر و فرسایش آسفالت معبر بلوار بهشت از میدان امام حسن (ع) تا میدان امام حسین(ع) ضمن تراش آسفالت فرسوده، روکش آسفالت اجرا شد.

وی در ادامه افزود: به جهت اجرای صحیح و مناسب لکه گیری از دستگاه فلاسک بهره گرفته می‌شود که این امر باعث می‌شود دمای قیر در هنگام جابجایی از کارخانه تا محل اجرا ثابت بماند و استفاده از آنتی استریپر در فرایند تولید آسفالت نیز باعث استحکام آسفالت در برابر تغییر دمای هوا می‌شود.

  لینک
http://hegmataneh-news.ir/sl/22414