کد خبر : 22336
تاریخ : 1400/1/17
گروه خبری : خبر همدان

5 جان‌باخته کرونا از استان همدان در روز یکشنبه

هگمتانه، گروه خبر همدان: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه در ‌روز یکشنبه 50 مورد ابتلای جدید به کرونا و پنج فوتی داشته‌ایم گفت: تاکنون یک‌هزار و 577نفر در استان بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

به گزارش هگمتانه، محمد طاهری ظهر دیروز در کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه در ‌روز یکشنبه 50 مورد ابتلای جدید به کرونا و پنج فوتی داشتیم اظهار کرد: تاکنون یک‌هزار و 577 نفر در استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه تنها راه عبور از شرایط فعلی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است و مردم باید در این زمینه بیش از قبل همکاری کنند گفت: ویروس جدید جهش‌یافته و در بدن پایدار است و درگیری شدیدتری دارد. سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه نیاز است مردم شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و اجازه ندهند به موج چهارم گرفتار شویم افزود: پرهیز از دورهمی‌ها از موضوعاتی است که باید جدی گرفته شود.

مسؤول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا در همدان نیز با اشاره به روند افزایشی ابتلا به کرونا در استان همدان، گفت: دورهمی‌ خانوادگی در ایام نوروز علت اصلی افزایش ابتلا به کرونا در استان همدان است.

اسدالله ربانی‌مهر در ادامه با بیان اینکه رسانه‌ها در راستای آگاه‌سازی در مورد کرونا در جامعه کمک کنند تا از این شرایط سخت عبور کنیم ضمن اشاره به وضعیت شهرستان‌های استان، گفت: روند ابتلا در همه شهرستان‌های استان افزایشی است و هم‌اکنون دو شهرستان استان قرمز است.

به نقل از فارس، وی با بیان اینکه موج چهارم کرونا در راه است و باید سعی کنیم با همکاری مردم از موج چهارم گذر کنیم‌، به نقش مؤثر رسانه‌ها در شرایط کنونی پرداخت و گفت: رسانه‌ها در راستای اطلاع‌رسانی شرایط فعلی جامعه نیاز است همکاری‌ها و تعامل خود را با ستاد کرونا ادامه دهند.

  لینک
http://hegmataneh-news.ir/sl/22336