کد خبر : 21300
تاریخ : 1399/12/5
گروه خبری : خبر همدان

معرفی اعضای هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس هیأت نظارت بر انتخابات همدان گفت: اعضای هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان معرفی شدند.

به گزارش هگمتانه، حجت الاسلام جلال مرادی ظهر دیروز با بیان اینکه از چهار انتخابات پیش رو سه انتخابات نخستین میان دوره‌ای مجلس یازدهم، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان برگزار می‌شود اظهار کرد: بر اساس اصل 99 قانون اساسی نظارت بر چهار انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان، انتخابات ریاست جمهوری و همه پرسی و مراجعه به آرای عمومی برعهده شورای نگهبان است.

وی با اشاره به اینکه طبق ماده 8 انتخابات ریاست جمهوری نظارت بر همه ابعاد انتخابات در این بخش برعهده شورای نگهبان است افزود: طبق تبصره یک ماده 31 قانون انتخابات حداقل 5 ماه قبل از انتخابات باید هیأت اجرایی شکل بگیرد به همین منظور هیأت نظارت باید پیش از هیأت اجرایی تشکیل شود.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان اعلام کرد: اعضای این دوره از هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان را علاوه بر بنده، آقایان محمد نباتی، کریم مطهری، سعید گلستانی و محمود مسگریان که تمامی این دوستان سابقه برگزاری و نظارت بر انتخابات را داشته و از معتمدان مردم به شمار می‌آیند، بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه هیأت نظارت بر انتخابات استان همدان تنها بر انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره‌ای مجلس نظارت خواهد کرد، گفت: طبق قانون، نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بر عهده شورای نگهبان نیست.

مرادی عنوان کرد: امیدواریم مردم ایران اسلامی در نخستین انتخابات قرن 15 براساس تکلیف شرعی و قانونی خود و همچنین با توجه به رهنمودهای امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب مبنی بر حضور و مشارکت گسترده در انتخابات که سبب افزایش امنیت و اقتدار کشور می‌شود حضوری شکوهمند داشته باشند.

وی همچنین با تأکید بر لزوم صیانت از آرای مردم، عنوان کرد: در این دوره از انتخابات دو موضوع مهم حفظ سلامت مردم در شرایط کرونایی و تضمین سلامت انتخابات و به تبع آن حفاظت از آرای مردم از مهمترین وظایف ما به شمار می‌آید.

به نقل از تسنیم، وی درباره احتمال افزایش روزهای رأی گیری نیز مطرح کرد: طبق قانون، رأی گیری باید در یک روز انجام شده و تنها می‌توان زمان آن را تمدید کرد بنابراین طبق اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور احتمالا تعداد شعب اخذ رأی افزایش می‌یابد.

  لینک
http://hegmataneh-news.ir/sl/21300