کد خبر : 19090
تاریخ : 1399/10/13
گروه خبری : ورزش

افتخار کشتی ملایر:

برخی کشتی‌گیران به حال خود رها شده‌اند

هگمتانه، گروه ورزش: دارنده نشان‌های نقره جهان و المپیک گفت: برخی کشتی گیرانی که با کسب نشان در رقابت‌های جهانی نوجوانان شایستگی‌های خود را اثبات کرده اند، به حال خود رها شده اند.

صادق گودرزی درباره اعزام تنها یک آزادکار ایران به رقابت‌های جام جهانی صربستان، اظهار کرد: به اعتقاد من می‌توانستند با برنامه‌ریزی بهتر، کشتی گیران بیشتری را عازم صربستان کنند. این رقابت‌ها میدان خوبی برای محک نفرات حاضر در اوزان المپیکی بود تا کادر فنی به شناخت بیشتری از کشتی گیران اوزان المپیکی قبل از رقابت‌های کسب سهمیه برسد.

دارنده نشان نقره المپیک افزود: حتی این مسابقات می‌توانست میدان خوبی برای کشتی گیران جوان باشد. می‌توانستند از یکسری جوانان که از دل انتخابی تیم ملی بیرون آمدند 5 یا 6 نفر را انتخاب کنند و به این رقابت‌ها بفرستند. باید آینده کشتی هم مد نظرمان باشد و برای آن برنامه‌ریزی کنیم. وی خاطرنشان کرد: شاید دلیل عدم اعزام بحث کرونا یا مشکلات مالی بوده باشد اما با هر شرایطی که بود می‌شد حداقل 4 یا 5 آزادکار را به این مسابقات اعزام کرد. کشتی گیری مثل امین طاهری که در انتخابی درخشید یا امیرحسین زارع و نفراتی مثل یونس امامی در وزن 74 کیلوگرم می‌توانستند در این رقابت‌ها محک بخورند.

گودرزی در ادامه با اشاره به اینکه برخی کشتی گیران جوان و با آتیه ایران به حال خود رها شده اند، گفت: لازم است نفراتی که در تیم ملی جوانان بودند و شایستگی‌های خود را اثبات کرده اند مورد توجه قرار گیرند و به اردوی تیم ملی دعوت شوند. کشتی گیرانی مثل علیرضا عبداللهی که با شایستگی قهرمان نوجوانان جهان شد یا محمد کریمی و محمدرضا قیاسی که به نشان جهانی رسیدند می‌توانند آینده کشتی ایران باشند اما به حال خود رها شده اند و در خانه هستند. دارنده نشان‌های نقره و برنز جهان افزود: باید طوری برنامه‌ریزی شود که کشتی گیرانی که شایستگی دارند به اردوی تیم ملی بیایند. نود درصد باشگاه‌ها مدت هاست تعطیل است و نباید این کشتی گیران خانه نشین باشند. این‌ها مهره‌های خوبی بودند که به حال خودشان رها شده اند. 5 یا 6 نفر از اردوی تیم ملی بیرون مانده اند که دعوت از آن‌ها قطعا به کشتی ایران کمک می‌کند.

  لینک
http://hegmataneh-news.ir/sl/19090