کد خبر : 19058
تاریخ : 1399/10/13
گروه خبری : خبر همدان

رئیس کل دادگستری استان همدان:

مکتب حاج قاسم حرکت در مسیر سالار شهیدان

هگمتانه، گروه خبر همدان: رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه پیروزی نهایی حق بر باطل بر اساس سنت الهی رقم می‌خورد گفت: حرکت در مسیر الهی «حاج‌قاسم» را صاحب مکتب کرد.

به گزارش هگمتانه، در آستانه نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی مراسمی با حضور آیت‌الله محمدی نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری، رئیس کل دادگستری استان همدان و اعضای شورای معاونین این نهاد برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان همدان در این مراسم با اشاره به مقابله تاریخی و همیشگی حق و باطل در برابر یکدیگر اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم از باطل به عنوان "زَبَد" و آنچه که شبیه کف آب و غیر اصیل است، یاد کرده که در نهایت نابود می‌شود.

محمدرضا عدالتخواه افزود: گرچه در برخی مقاطع تاریخی باطل امکان جولان داشته، اما سنت الهی بر این رقم خورده که در نهایت جبهه حق بر باطل پیروز می‌شود.

 

امامین انقلاب و سلیمانی ها، شاگردان مکتب حسینی هستند

وی با بیان اینکه هر شخصی خود باید ببیند و انتخاب کند که در جبهه حق قرار گرفته یا در مسیر باطل حرکت می‌کند افزود: بی تردید حضور در جبهه حق هزینه‌های مالی و آبرویی دارد که صاحبان حق در راه خدا تقدیم می‌کنند و مصداق بارز و کامل آن حرکت سیدالشهدا(ع) است و در عصر حاضر نیز امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب به عنوان شاگردان مکتب حسینی اشاره کرد.

رئیس کل دادگستری استان همدان تصریح کرد: سردار سلیمانی خود شاگرد و پرورش یافته مکتب حسینی بود، به همین دلیل به جایگاهی وارسته رسید تا جایی که به فرموده رهبر انقلاب حاج قاسم خود صاحب مکتب شد و البته علت آن تمسک این سردار پراقتدار به آموزه‌های دینی و حرکت مستمر و بی وقفه در مسیر سالار شهیدان و در نهایت در مسیر الهی بود.

وی در ادامه با تبیین دلایل عقلی و ضروری حضور مستشاری ایران در برخی کشورهای منطقه به عنوان مرکز محور مقاومت، عنوان کرد: در کلام امام علی(ع) مبارزه در داخل خانه و به تعبیری در کشور پیروزی به همراه نخواهد داشت، بلکه موجب ذلت می‌شود.

 

اگر مدافعان حرم نبودند، باید وارد جنگ با داعش در عمق ایران می‌شدیم

عدالتخواه تصریح کرد: اگر فرماندهی همچون سردار سلیمانی با دشمنان حقیقی اسلام از جمله داعش در سوریه و تروریست‌های صهیونیستی در لبنان نمی‌جنگید و بسیج مردمی از خود آن ملت‌ها به وجود نمی‌آورد، اکنون ما باید در عمق کشور علیه جنایتکاران عالم سنگربندی می‌کردیم.

 

مرزهای راهبردی ایران به کرانه‌های دریای مدیترانه رسیده

وی با تأکید بر اینکه امنیت موجود و شرایط فعلی با جانفشانی‌های مدافعان حرم و وطن رقم خورده است، گفت: امروز مرزهای راهبردی ایران اسلامی به سوریه، لبنان و کرانه‌های دریای مدیترانه رسیده و این مساله به معنی تضمین امنیت کشور و جامعه است.

رئیس کل دادگستری استان همدان بیان کرد: آنچه موجب شد تا سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس محبوب قلب‌ها شوندم، بی‌تردید ایمان و عمل صالح آنان بود و شهادت حسینی وار این سرداران والامقام، زمینه‌ساز آبیاری و تناوری شجره طبیه اسلام شده است، امید آن که به یاری خدا همه ما در هر دو عالم مشمول دعای خیر این بزرگواران شویم.

  لینک
http://hegmataneh-news.ir/sl/19058