کد خبر : 14283
تاریخ : 1399/6/11
گروه خبری : خبر همدان

واگذاری احداث سایت موزه میدان امام(ره) به منطقه یک شهرداری

هگمتانه، گروه خبر همدان: با دستور شهردار همدان و مصوبه شورای اسلامی شهر احداث سایت موزه میدان امام(ره) به شهرداری منطقه یک واگذار شد.

به گزارش هگمتانه، شهردار همدان با بیان اینکه موزه مرکزی میدان امام (ره) در بافت تاریخی شهر و بازار قدیمی همدان می‌تواند بیش از پیش به جذب بیشتر گردشگر داخلی و خارجی کمک کند گفت: احداث این موزه دارای اهمیت ویژه‌ای برای مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر است.

عباس صوفی گفت: با توجه به اهمیت این موضوع درخواستی به شورای اسلامی شهر ارسال شد تا بودجه‌ای برای احداث و تکمیل سایت موزه در نظر گرفته شود که این موضوع با موافقت اعضای شورا تصویب و 50 میلیارد ریال بودجه در اعتبارات شهرداری منطقه یک برای احداث و تکمیل این سایت موزه در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: طرح‌ها و برآوردهای لازم صورت پذیرفته است و به زودی با برگزاری مناقصه به منظور تعیین پیمانکار ادامه عملیات عمرانی این پروژه از سر گرفته خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پس از اجرای پیاده راه سازی خیابان بوعلی در سال 96، عملیات احداث پیاده رو و آبنما در میدان امام(ره) همدان آغاز شد که با شروع این عملیات آثاری تاریخی در مرکز شهر همدان پیدا شد.

با پیدا شدن آثار تاریخی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پروژه‌ای برای کاوش این آثار آغاز کرد و تصمیم گرفته شد تا موزه‌ای در مرکز میدان امام (ره) برای بازدید از آثار تاریخی یافت شده احداث شود.

این گزارش می‌افزاید: میراث فرهنگی با آماده سازی طرح سایت موزه عملیات خاک‌برداری و اجرای فوندانسیون را آغاز کرد که اعتباری از محل منابع ملی برای ادامه این پروژه به اداره راه و شهرسازی همدان اختصاص یافت تا دیوارهای حائل و اتاق‌های تأسیسات این مجموعه اجرا شوند.

در ادامه این گزارش آمده است: در زمان اجرای پروژه به دلیل وجود مشکلات مالی و عدم تأمین اعتبار مناسب، ساخت این موزه به تعویق افتاد و با توجه به مکان این موزه که در میدان امام(ره) به عنوان میدان مرکزی شهر همدان است و شهروندان زیادی روزانه از این محل گذر می‌کنند شهردار همدان دستور داد تا شهرداری منطقه یک عملیات طراحی و اجرای این موزه را آغاز کند.

  لینک
http://hegmataneh-news.ir/sl/14283